Політика

Клімкін про переговори: Путін не прийняв остаточного рішення

Павло Клімкін в інтерв'ю DW розповів про переговори щодо війни в Україні та стратегії Росії.

Клімкін про переговори та стратегії росії

Павло Клімкін, один з найвідоміших українських дипломатів, у минулому посол України в Німеччині та міністр закордонних справ, поділився своїм баченням переговорного процесу щодо війни в Україні в інтерв'ю для Deutsche Welle. Він зазначив, що цього тижня на міжнародних майданчиках вперше заговорили про можливість припинення вогню на всіх фронтах.

Чи правильним було рішення України?

Клімкін вважає, що Україні не було іншого виходу, як погодитися на пропозицію США. За його словами, президент Трамп потребує політичної перемоги, і це його особистий імідж. "Це одна з фундаментальних цілей, яку він поставив перед собою," - зазначив Клімкін. Він підкреслив, що Трамп має важелі впливу на всіх учасників процесу, і це може стати важливим фактором у переговорах.

Перемога чи поразка української дипломатії?

Клімкін також прокоментував зустріч українсько-американської делегації в Саудівській Аравії, зазначивши, що це не є перемогою, але й не поразкою. "Це фіксація наших позицій і можливість ретельно поговорити," - сказав він. Проте, на його думку, американці, можливо, хочуть визначити ситуацію в основному з росією.

Стратегія путіна

Клімкін вважає, що путін ще не прийняв остаточного рішення щодо подальших дій у війні. Він може продовжувати військові дії або ж переключитися на іншу стратегію. "Питання лише в тому, яку стратегію вибере путін," - зазначив він. Клімкін також підкреслив, що росія не готова закінчити війну, і це частина їхнього ДНК.

Альтернативи НАТО

В інтерв'ю Клімкін торкнувся питання безпекових союзів для України, зазначивши, що на сьогоднішній день НАТО залишається єдиною можливістю. Проте він висловив занепокоєння, що в майбутньому НАТО може змінитися, і Україні потрібно бути готовою до цього.

Висновки

Клімкін підкреслив, що Україні необхідно продовжувати працювати з європейськими партнерами та вести діалог з Трампом і його командою. Він також наголосив на важливості взаємодії з незахідним світом, зокрема з Китаєм та Індією. "Ми маємо бути господарями свого оборонного потенціалу," - резюмував він.

Дивіться повну версію інтерв'ю з Павлом Клімкіним на сайті DW.