Китайські компоненти в російських дронах
У ніч на п'ятницю, 4 липня, Київ зазнав масованого повітряного нападу з боку росії, під час якого в одному з дронів виявили компонент китайського виробництва. Цей елемент був нещодавно поставлений до російської Федерації. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга назвав цю ситуацію "іронією долі".
"Яка іронія долі. Після сьогоднішнього масованого російського повітряного нападу на Україну ми виявили в Києві компонент російсько-іранського бойового безпілотника "Шахед-136"/"Герань-2", який був виготовлений у Китаї та поставлений зовсім нещодавно. А прямо напередодні будівля генерального консульства Китаю в Одесі зазнала незначних пошкоджень внаслідок російських ударів по місту", - написав він у соціальній мережі X.
Реакція міжнародної спільноти
Сибіга також закликав Сполучені Штати та міжнародну спільноту "посилити тиск на режим у москві та його військовий бюджет, а також на всіх інших, хто підтримує військові зусилля росії". Він підкреслив, що такі дії дозволяють президенту рф володимиру путіну продовжувати вбивати людей в Україні.
Візит міністра закордонних справ Китаю
Напередодні, під час візиту до Брюсселя, міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що офіційний Пекін не хоче бачити поразки росії в Україні. Він висловив побоювання, що в разі цього Сполучені Штати переключать свою увагу на Китай. Як зазначає англомовне видання South China Morning Post, європейські посадовці були здивовані відвертістю Ван Ї, оскільки китайське МЗС регулярно заявляє, що країна "не є стороною" у війні росії проти України.
Відмова від звинувачень
Ван Ї також відкинув звинувачення в тому, що Китай фінансово чи військово підтримує росію, стверджуючи, що якби це було правдою, конфлікт в Україні "давно би закінчився". Ці заяви підкреслюють складність міжнародних відносин у контексті війни в Україні та роль, яку відіграє Китай у цьому конфлікті.
Ця ситуація ще раз підтверджує, наскільки важливими є міжнародні зв'язки та постачання військових технологій у сучасних конфліктах. Як зазначає DW, подібні інциденти можуть мати серйозні наслідки для дипломатичних відносин між країнами.