24 квітня 2025 р. 10:25 Китайські фабрики скорочують виробництво через мита США

Скорочення виробництва в Китаї

Фабрики в Китаї почали уповільнювати виробництво та відправляти частину робітників у неоплачувану відпустку. Це сталося на фоні торговельної війни, розвʼязаної президентом США Дональдом Трампом, яка скорочує замовлення на широкий спектр продукції, від джинсів до побутової техніки. Як повідомляє Forbes, близько 15% всього китайського експорту минулого року припало на США.

Вплив мит на виробництво

Згідно з інформацією Financial Times, більшість китайських товарів тепер обкладаються митом США у розмірі не менше 145%. Це призвело до того, що деякі власники фабрик стверджують, що американські клієнти скасували або припинили замовлення, що змусило їх скоротити виробництво. У соціальних мережах робітники діляться фотографіями тихих виробничих ліній або повідомленнями про зупинення роботи фабрик.

Реакція робітників

Робітники заявили, що торговельна війна призвела до зупинки виробництва на тиждень або більше на заводах, що випускають продукцію від підошв до джинсів, електричних розеток та печей. Деякі власники фабрик скорочують понаднормову роботу або роботу у вихідні. Три рекрутери на фабриках у Гуандуні повідомили, що все більше фабрик скорочують понаднормові години, і лише ті, що найбільше залежать від американських замовлень, відправляють весь персонал у відпустку.

Випадки з фабрик

"Наші експортні замовлення зникли, тому ми тимчасово зупинилися", — сказала 28-річна працівниця заводу з виробництва пластмас у провінції Фуцзянь. Вона зазначила, що виробництво було зупинено вже тиждень. Керівництво компанії DeHong Electrical Products надало робітникам один місяць відпустки зі збереженням мінімальної заробітної плати, зазначивши, що завод перебуває під "значним тиском у короткостроковій перспективі".

Пошук нових ринків

Керівництво DeHong працює над пошуком рішень, включаючи вихід на нові ринки та оптимізацію структури витрат, щоб відновити нормальну роботу якнайшвидше. Компанія Hangzhou Stellarmed з провінції Чжецзян, яка виробляє ендоскопічні набори для ринку США, повідомила штатним співробітникам, що вони можуть використовувати залишок квітня для пошуку нової роботи, надавши їм доступ до агентства з підбору персоналу.

Відповідь Китаю на мита

Китай, який повідомив про рекордний торговий профіцит у розмірі майже $1 трлн минулого року, відреагував на мита Вашингтона, запровадивши додатковий 125-відсотковий збір на імпорт із США. Хоча Трамп неодноразово заявляв, що хоче поговорити з головою КНР Сі Цзіньпіном для вирішення торгових питань, Пекін, схоже, не поспішає почати розмову між двома лідерами.

Перспективи зниження мит

Трамп заявив 22 квітня, що готовий скоротити мита на китайські товари, зазначивши, що 145% мита, які він запровадив проти Китаю, буде знижено. "Але вони не будуть нульовими", — сказав він. Ця подія стала приємною новиною для інвесторів, яких налякали агресивні дії Білого дому в останні тижні.

економіка Китай митна політика США торгівля

Китай розглядає скасування мит на американські товари

Китай може скасувати 125% мит на деякі американські товари, щоб пом'якшити наслідки торгової війни зі США. Пекін запитує компанії про можливі винятки.

25 квітня 2025 р. 09:45

Трамп розглядає зниження мит на китайські товари до 50-65%

Адміністрація Трампа планує знизити мита на китайський імпорт, щоб зменшити напруженість у відносинах із Пекіном. Це може позитивно вплинути на світову торгівлю.

23 квітня 2025 р. 18:04

Трамп скасував мита на смартфони та комп'ютери з Китаю

Адміністрація президента США Дональда Трампа скасувала мита на смартфони та комп'ютери, що імпортуються з Китаю, через побоювання зростання цін.

12 квітня 2025 р. 14:44

США запроваджують нові 50% мита на китайський імпорт

США з 9 квітня запроваджують нові 50% мита на китайські товари, що підвищить загальний тариф до 104%.

08 квітня 2025 р. 21:39