
Вступ
За даними Forbes, Американські інвестори можуть бути змушені позбутися китайських акцій на суму близько $800 млрд в "екстремальному сценарії" фінансового розʼєднання двох найбільших економік світу, свідчать оцінки Goldman Sachs Group Inc., пише Bloomberg 17 квітня.
Оцінки Goldman Sachs
У тому ж сценарії китайським інвесторам, можливо, доведеться позбутися своїх фінансових активів у США на $1,7 трлн. Згідно з інформацією Goldman, близько 7% ринкової капіталізації американських депозитарних розписок (ADR) китайських компаній належать американським установам, які, можливо, не зможуть торгувати в Гонконгу.
Ескалація торгової війни
Goldman Sachs приєднується до групи світових банків, які почали оцінювати найгірший результат для інвесторів, оскільки перспектива фінансового розриву між США і Китаєм зростає з ескалацією торгової війни. Побоювання з приводу того, що американські фондові біржі виженуть китайські фірми, знову спливли після нещодавнього коментаря міністра фінансів Скотта Бессента про те, що всі варіанти розглядаються у торгових переговорах з Китаєм.
Невизначеність на ринках
"Надзвичайний рівень невизначеності у глобальній торговельній системі призвів до надзвичайної волатильності на світових ринках капіталу та побоювань щодо глобальної рецесії та ризиків розʼєднання двох найбільших економік світу в інших стратегічних когортах", — пишуть аналітики.
Потенційні втрати
За їх оцінками, у сценарії примусового делістингу ADR та індекс MSCI China можуть побачити зниження оцінки на 9% та 4% від поточних цін відповідно. Зараз американські інституційні інвестори володіють китайськими ADR на суму близько $250 млрд, або 26% від загальної ринкової вартості. Їхня частка в гонконгських акціях становить $522 млрд, або 16% від загальної ринкової вартості.
Час на продаж
Американським інвесторам може знадобитися лише один день, щоб завершити продаж своїх акцій класу А, тоді як для виходу з гонконгських акцій та ADR може знадобитися 119 та 97 днів відповідно. У тому ж екстремальному сценарії китайським інвесторам, можливо, доведеться позбавитися своїх фінансових активів у США, сума яких може становити $1,7 трлн, з яких близько $370 млрд вкладені в акції, а $1,3 трлн — в облігації.
Висновки
Раніше JPMorgan Chase & Co. підрахувала, що делістинг ADR може призвести до виключення з глобальних індексів, що призведе до сукупного пасивного відтоку коштів у розмірі близько $11 млрд. Світова організація торгівлі (СОТ) попередила, що перспективи світової торгівлі "різко погіршилися" після введення мит і через невизначеність торговельної політики, йдеться в останньому звіті 16 квітня. СОТ очікує падіння торгівлі товарами на 0,2% цього року, на відміну від зростання у жовтневому прогнозі.
Таким чином, ескалація торгової напруги між США та Китаєм становить значний ризик різкого скорочення двосторонньої торгівлі, за попередніми прогнозами, товарообіг між цими двома економіками може скоротитися на 80%.
економіка інвестиції Китай США торгівляКитай підвищує мита на товари США до 125%
Китай з 12 квітня підвищить мита на всі товари США до 125%, реагуючи на дії адміністрації Трампа. Це може суттєво вплинути на двосторонню торгівлю.
11 квітня 2025 р. 08:43
Фондові індекси США впали через нові мита на китайські товари
Американські фондові індекси зазнали значних втрат після підвищення мит на китайські товари до 145%. Інвестори занепокоєні наслідками торговельних війн.
10 квітня 2025 р. 20:24
Азійські ринки падають через тарифи Трампа
Азійські фондові ринки зазнають значних втрат через наслідки тарифів, введених президентом США Дональдом Трампом. Основні індекси впали на відкритті в понеділок.
07 квітня 2025 р. 04:40
Падіння фондових ринків: Азія слідує за США через торгові війни
Фондові ринки світу продовжують падіння через політику Трампа та економічні побоювання. Азійські індекси зазнали значних втрат.
11 березня 2025 р. 10:45