Економіка

Китай зняв заборону на постачання літаків Boeing після перемир'я

Китай відновлює постачання літаків Boeing після зниження мит у рамках торговельного перемир'я з США.

Китай зняв заборону на постачання літаків Boeing після перемир'я

Відновлення постачання літаків Boeing до Китаю

Китай зняв заборону на постачання авіакомпаніям літаків Boeing Co. після прориву у торговельних переговорах із США, внаслідок яких мита з обох сторін були тимчасово знижені. Як повідомляє Bloomberg, чиновники в Пекіні цього тижня почали інформувати вітчизняних перевізників та державні установи про можливість відновлення постачання літаків американського виробництва.

Нові умови для авіакомпаній

Авіакомпаніям надано свободу організовувати поставки за власним графіком та на власних умовах. Це відновлення постачання стане негайним стимулом для Boeing, який опинився в центрі торгового скандалу після введення мит президентом Дональдом Трампом для більшості основних торгових партнерів. У відповідь на це Китай запровадив мита, які призвели до того, що літаки Boeing опинилися поза ринком китайських перевізників.

Перспективи співпраці

Ознаки потенційної розрядки з'явилися наприкінці квітня, коли Китай заявив про готовність підтримувати нормальну співпрацю з американськими компаніями. Пекін запропонував призупинити вищі мита на деякі види імпорту зі США, включаючи медичне обладнання та оренду літаків. Хоча зняття заборони відкриває шлях до відновлення поставок, неясно, коли китайські перевізники зможуть отримати необхідні їм літаки.

Відправка літаків назад до США

Декілька літаків вже були відправлені назад до США після відмови китайських клієнтів. Тим часом Boeing попередив, що готовий знайти альтернативних покупців для літаків, які ще не були поставлені. Перспектива нових доступних літаків 737 Max викликала інтерес від Індії до Малайзії та Саудівської Аравії, оскільки авіакомпанії шукали способи скористатися ситуацією.

Важливість китайського ринку

За прогнозами, Китай забезпечуватиме 20% світового попиту на літаки протягом наступних двох десятиліть. У 2018 році майже чверть продукції Boeing опинилася на китайському ринку. Проте, через торгову напруженість та проблеми компанії, Boeing не оголошував про великі замовлення в Китаї в останні роки.

Митне перемир'я

Дві найбільші економіки світу погодилися на митне перемир'я, при цьому США знизили свої сукупні мита з 145% на більшість китайського імпорту до 30% на 90 днів. Китай, у свою чергу, погодився скоротити свої 125% мита на товари США до 10% та скасувати інші контрзаходи, вжиті проти США з 2 квітня. Проте, відновлення поставок літаків може виявитися недовгим, якщо митна війна не буде вирішена протягом тримісячної паузи.

Згідно з інформацією Forbes, ситуація на ринку авіаперевезень може суттєво змінитися в найближчі місяці, залежно від розвитку торговельних відносин між Китаєм та США.