23 квітня 2025 р. 17:00 Китай повертає літаки Boeing через тарифи Трампа

За даними BBC, Китай повертає літаки, які були замовлені у США, у відповідь на тарифи, введені адміністрацією Дональда Трампа. Келлі Ортерберг, генеральний директор Boeing, підтвердив, що два літаки вже були повернуті, а ще один очікується в найближчому часі. Це сталося на фоні загострення торгових відносин між двома країнами.

Вплив тарифів на поставки

Згідно з інформацією, наданою Ортербергом, Boeing планував поставити ще 50 літаків до Китаю цього року, але замовники вже вказали, що не будуть їх приймати. США ввели 145% тарифи на імпорт з Китаю, на що Китай відповів 125% податком на американські товари.

У вівторок, під час виступу в Овальному кабінеті, Трамп висловив оптимізм щодо покращення торгових відносин з Китаєм, зазначивши, що рівень тарифів, які він запровадив, "зменшиться суттєво, але не до нуля". Проте Ортерберг зазначив, що Китай "фактично припинив приймати поставки літаків через тарифну ситуацію".

Стратегії Boeing

Boeing є найбільшим експортером США, з приблизно 70% продажів комерційних літаків за межами країни. Ортерберг повідомив, що компанія розглядає можливості повторного маркетингу 41 вже побудованого літака для інших замовників, оскільки існує високий попит з боку інших авіакомпаній. Він також зазначив, що дев'ять літаків ще не потрапили в виробничу систему Boeing, і він хоче "зрозуміти їхні наміри, і якщо буде потрібно, ми можемо призначити їх іншим замовникам".

Перспективи переговорів

Пізніше того ж дня Ортерберг повідомив під час дзвінка з інвесторами, що "немає жодного дня, коли ми не спілкуємося з секретарями кабінету або самим президентом Трампом щодо торгової війни між Китаєм і США". Він висловив надію на те, що переговори можуть відбутися.

У середу, міністр фінансів США Скотт Бессент на конференції Міжнародного валютного фонду (МВФ) заявив, що існує можливість для "великої угоди" між США та Китаєм у сфері торгівлі. Відповідаючи на запитання про майбутню зустріч між країнами, Бессент зазначив, що це буде "неймовірна можливість" укласти угоду, якщо Китай "серйозно" налаштований зменшити залежність своєї економіки від експорту виробництв.

Вплив на постачальників

Ортерберг також повідомив інвесторам, що інші учасники ланцюга постачання Boeing тепер підпадають під тарифи, переважно в Японії та Італії, де впроваджуються універсальні тарифи в розмірі 10%. Брайан Вест, фінансовий директор Boeing, під час дзвінка зазначив, що "політика вільної торгівлі є дуже важливою для нас" і Boeing продовжить працювати з постачальниками, щоб забезпечити безперервність.

Boeing повідомила про менші збитки за перший квартал року після того, як компанія виготовила та доставила більше літаків. Виробництво знизилося в 2024 році через серію криз і страйк близько 30 000 американських працівників. Компанія прагне збільшити обсяги виробництва своїх літаків 737 MAX до 38 на місяць у 2025 році.

Boeing економіка Китай тарифи торгівля

Тарифи впливають на бізнес: компанії США знижують прогнози

Відомі американські компанії, такі як Intel та Skechers, попереджають про негативний вплив тарифів на свої фінансові результати та економіку в цілому.

25 квітня 2025 р. 07:24

Торгові тарифи: Китай закликає США скасувати обмеження

Китай закликав США скасувати тарифи на китайські товари, щоб продемонструвати серйозність у вирішенні торгової війни. Офіційні особи Китаю заявили, що переговори не відбуваються.

24 квітня 2025 р. 15:43

Тарифи Трампа на китайські імпорти загрожують Apple

Тарифи президента США Дональда Трампа на китайські імпорти досягли 245%, що ставить під загрозу виробництво iPhone в Китаї.

18 квітня 2025 р. 22:56

Китай заборонив постачання літаків Boeing через торгову війну

Пекін заборонив китайським авіакомпаніям приймати нові літаки Boeing у відповідь на торгові мита США. Акції Boeing впали на 4,6% після цього рішення.

15 квітня 2025 р. 12:38