Китайські постачання для росії
Китай, щоб уникнути західних санкцій, постачає росії двигуни для дронів через фіктивні компанії під виглядом "промислових холодильних установок". Про це 23 липня повідомляє міжнародне агентство Reuters із посиланням на трьох європейських чиновників.
Схема постачання
У контрактах, які переглянула агенція, двигуни при транспортуванні були позначені як "охолоджувальні установки". Маршрут доставки: Пекін - москва - Іжевськ, де розташовані виробничі потужності російського підприємства "Купол". За словами європейських чиновників, таке маркування дозволило експортувати двигуни до росії, не викликаючи підозр у митників.
Виробництво дронів "Гарпія"
Як пише агентство, ці поставки дозволили російській компанії "Купол" збільшити виробництво ударного безпілотника "Гарпія-А1", попри санкції США та Європейського Союзу, запроваджені у жовтні. Згідно з внутрішніми документами "Купола", компанія підписала контракт із міністерством оборони рф на виробництво понад шести тисяч дронів "Гарпія" в 2025 році - порівняно з двома тисячами у 2024 році. До квітня вже було поставлено понад півтори тисячі БпЛА.
Використання дронів в Україні
Цей дрон далекого радіусу дії використовується для ударів по цивільних і військових цілях на території України. За даними української воєнної розвідки, росія застосовує близько 500 таких дронів щомісяця.
Реакція Китаю
У міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що не знають про експорт деталей для "Гарпії", і що країна "контролює експорт товарів подвійного призначення згідно із законодавством КНР та міжнародними зобов'язаннями". Як повідомлялося, 8 липня президент України Володимир Зеленський ввів санкції проти компаній з Китаю, чиї деталі знайшли в російських "шахедах".
Ця ситуація підкреслює складність міжнародних відносин та вплив санкцій на військові постачання, що можуть мати серйозні наслідки для безпеки в регіоні.
За даними DW