Політика

Кіт Келлог: Україна готова до демілітаризації на 30 км

Спеціальний представник Трампа Кіт Келлог оголосив про створення демілітаризованої зони в Україні, що може змінити ситуацію на фронті.

Кіт Келлог: Україна готова до демілітаризації на 30 км

Демілітаризація в Україні

Спеціальний представник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог оголосив про готовність України до створення 30-кілометрової демілітаризованої зони. Відведення військ відбудеться на 15 км з обох сторін — українських та російських. Цю інформацію Келлог озвучив в ефірі телеканалу Fox News 6 травня.

Контроль за зоною

Келлог зазначив, що нова зона буде чітко контролюватися, що дозволить спостерігати за можливими порушеннями. "Тобто створюється 30-кілометрова зона, яка чітко контролюється. Можна буде спостерігати, чи є порушення", - сказав він. Контроль за ситуацією в цій зоні здійснюватиме "коаліція охочих", до якої увійдуть Франція, Великобританія та Німеччина.

Позиція України та росії

За словами Келлога, Україна та росія збережуть контроль над територіями, які наразі утримують, але це не означатиме юридичного визнання російської окупації. Як приклад він навів радянську окупацію Балтійських країн, яку ніколи не визнали, та об'єднання Німеччини, яке сталося після 45 років роз'єднання. "Тож українцям треба сказати: 'Це - одна з тих ситуацій, що можуть змінюватися з часом'", - підкреслив він.

Перемир'я та його перспективи

Келлог також акцентував на важливості досягнення 30-денного припинення вогню. "Якщо вдасться утримати це перемир'я протягом 30 днів - я справді в це вірю - тоді його можна буде подовжити. А як військовий я скажу: дуже важко знову розпочати конфлікт після припинення бойових дій. І я не думаю, що вони знову воюватимуть", - зазначив він.

Головна перешкода

На думку Келлога, Україна, яка "готова до всеосяжного припинення вогню", наразі перебуває у хорошій позиції. Однак головною перешкодою залишається президент рф володимир путін, який не погоджується на перемир'я. Незважаючи на це, Келлог вважає, що сторони близькі до угоди.

Ця новина може стати важливим кроком у напрямку до мирного врегулювання конфлікту в Україні, що викликає занепокоєння та надії в міжнародній спільноті.

Як повідомляє DW, ситуація залишається напруженою, але можливість мирного вирішення конфлікту стає все більш реальною.