29 квітня 2025 р. 13:59 Київстар купив Uklon: деталі угоди та її значення

Перемовини тривали понад два роки

Перемовини між оператором мобільного зв'язку «Київстар» та українським сервісом онлайн-виклику авто Uklon тривали більше двох років. Основною метою «Київстар» було зрозуміти новий для себе ринок, тоді як засновники Uklon прагнули розширити свою діяльність на нові країни. Про це в інтервʼю розповів Михайло Гранчак, керівний директор інвест-банківського напряму Dragon Capital, який виступав радником в угоді на стороні Uklon.

Чому угода затягнулася?

Гранчак зазначив, що «Київстар» є великою компанією, і для них це був зовсім інший сегмент. "Стратегам завжди потрібен час, щоб зрозуміти новий для себе бізнес, отримати підтримку по всій вертикалі управління, вибудувати розуміння, що вони робитимуть, коли куплять цей актив", — додав він.

Активні перемовини про угоду почалися у 2023 році, коли сторони почали вивчати один одного. "В Uklon основним було те, що вони хотіли ще виходити на нові ринки. Засновники були зайняті цим у 2022-2023 роках, бо це була їхня амбіція ще з часів, коли вони думали про Африку", — зазначив Гранчак.

Підготовка до угоди

На терміни угоди також вплинула підготовча робота, яка включала погодження умов, проведення всіх due diligence, підготовку транзакційних документів тощо. "Це займає 9-12 місяців, якщо працювати щоденно і без значних пауз. Але паузи будуть у кожної зі сторін, тому проєкт може розтягнутись навіть на декілька років", — підкреслив він.

Значення угоди

На початку квітня «Київстар» офіційно купив сервіс онлайн-виклику авто Uklon за $155,2 млн. Це стало другою за вартістю угодою на українському ринку M&A за час повномасштабного вторгнення, а також найбільшим придбанням оператора за 30 років його існування.

Лідер українського ринку Uklon у 2024 році наростив виторг на 89%, до 1,7 млрд грн, за даними YouControl. Компанія працює у 27 містах України та має понад 100 000 водіїв. У 2024 році вона здійснила понад 100 млн поїздок і понад 3 млн доставок, що свідчить про її активний розвиток. Uklon також має один закордонний ринок — Узбекистан, але навесні 2024 року компанія пішла з ринку Азербайджану через регуляторні причини.

Ця угода відкриває нові можливості для обох компаній, адже «Київстар» зможе розширити свої послуги, а Uklon — вийти на нові ринки, що, безумовно, позитивно вплине на розвиток українського бізнесу в цілому.

Згідно з інформацією Forbes.

Uklon бізнес інвестиції Київстар угода

Uklon отримав шість пропозицій про продаж за 15 років

Сервіс таксі Uklon за 15 років існування отримав шість пропозицій про продаж, розповів засновник Сергій Смусь у інтерв'ю Forbes.

15 квітня 2025 р. 10:50

Київстар підвищив вартість угоди з Uklon на 20%

Київстар збільшив вартість угоди з купівлі Uklon на 20% через позитивні результати компанії. Президент Олександр Комаров поділився деталями угоди.

10 квітня 2025 р. 13:05

Київстар купив 97% Uklon за $155,2 млн: деталі угоди

Київстар завершив угоду з придбання 97% Uklon за $155,2 млн, залишивши 3% за одним із засновників. Компанії продовжать працювати окремо.

02 квітня 2025 р. 18:09

Київстар закриває угоду з придбання Uklon: деталі

Київстар найближчим часом завершить угоду з придбання сервісу таксі Uklon, що стане частиною нової цифрової екосистеми компанії.

17 березня 2025 р. 11:27