Економіка

Херсонська ОДА витратила 6 млн грн на ремонти та нові авто

Департамент інфраструктури Херсонської ОДА витратив понад 6 мільйонів гривень на ремонти техніки, пальне та нові автомобілі.

Херсонська ОДА витратила 6 млн грн на ремонти та нові авто

Витрати на ремонти та нові автомобілі

Департамент інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації (ОДА) у 2024-2025 роках витратив понад 6 мільйонів гривень на ремонти техніки, пальне, транспортні послуги та нові автомобілі. Найбільші витрати припали на закупівлю трьох автомобілів та пальне.

Центр публічних розслідувань вирішив дослідити, на що саме витрачалися кошти, використовуючи платформу Zakupivli.pro. Офіційно, Департамент інфраструктури є виконавчим органом, що фінансується з бюджету територіальної громади, і його діяльність охоплює приватизацію житлового фонду, організацію пасажирських перевезень, контроль за комунальними підприємствами, а також виконання програм з благоустрою та утилізації відходів.

Тендери та витрати на пальне

На початку 2024 року були оголошені тендери на технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів, загальна вартість яких склала понад пів мільйона гривень. У квітні 2024 року було передбачено понад 50 тисяч гривень на перевезення гуманітарних вантажів автомобільним транспортом. Судова експертиза, призначена ухвалою Господарського суду Одеської області, коштувала майже 250 тисяч гривень.

Суттєва частина витрат припала на паливо: понад 2 мільйони гривень на бензин А-95 за п’ятьма великими договорами. Витрати на транспортні послуги, зокрема для перевезення гуманітарних вантажів, евакуації та пасажирських перевезень, склали близько 1,5 мільйона гривень протягом 2024-2025 років. Наприкінці 2024 року евакуаційне перевезення пасажирів обійшлося у 300 тисяч гривень, а у січні 2025 року перевезення пасажирів та організованих груп людей коштували 600 тисяч гривень. Окремо були передбачені витрати на перевезення дітей – 500 тисяч гривень.

Закупівлі автомобілів

У квітні 2025 року департамент оголосив три закупівлі на автомобіль Chery TIGGO 2 PRO, кожна вартістю 600 тисяч гривень. Однак торги не відбулися, і замість цього три автомобілі було придбано за 1,8 мільйона гривень у одного постачальника. Останньою закупівлею стали 8 шин для транспортних засобів бренду Kumho на суму 38 тисяч гривень.

Питання пріоритетів

Загалом, витрати департаменту на ремонт техніки, пальне, транспортні послуги та нові автомобілі становлять понад 6 мільйонів гривень. Найбільшими витратами стали три легкові автомобілі Chery TIGGO 2 PRO, а на другому місці – пальне. Хоча частина витрат пов’язана з гуманітарними та евакуаційними перевезеннями, виникає питання про пріоритети у використанні бюджетних коштів під час війни.

Також у 2025 році Управління містобудування Миколаєва направило понад 650 мільйонів гривень на створення укриттів та енергомодернізацію закладів освіти й медицини. Основну частину коштів, понад 600 мільйонів гривень, було витрачено на реконструкцію обласної дитячої лікарні, проєкт якої виграла компанія з сумнівною репутацією.

Згідно з інформацією ЦПР