Попередження про якість повітря в Канаді та США
За даними BBC, У зв'язку з димом від лісових пожеж, по всій Канаді та північних штатах США оголошено попередження про якість повітря. Офіційні особи закликають жителів обмежити час перебування на вулиці.
Ситуація в Онтаріо
Служба охорони навколишнього середовища Канади видала попередження для більшої частини Онтаріо, зазначаючи, що дим від лісових пожеж значно погіршив якість повітря. У понеділок якість повітря в Торонто потрапила до списку найгірших у світі. "Коли рівні забруднення повітря високі, всім слід обмежити час на вулиці", - йдеться у спеціальному попередженні для Торонто.
Ситуація в США
У США також видано подібні попередження для Чикаго до вечора вівторка, з додатковими рекомендаціями для немовлят та літніх людей. "Попередження про якість повітря діє до вечора вівторка для метрополії Чикаго в штаті Іллінойс та північного заходу Індіани через нездорові рівні озону та деякі залишкові ефекти диму від канадських лісових пожеж", - повідомила Національна метеорологічна служба Чикаго у пості на платформі X.
Відповідь уряду
Прем'єр-міністр Канади Марк Карні зустрінеться з рятувальниками в Оттаві, щоб оцінити ситуацію, оскільки пожежі, що горять у Манітобі, Саскачевані та північному Онтаріо, змусили тисячі людей залишити свої домівки. "Рівні забруднення повітря небезпечні для здоров'я, особливо для літніх людей, вагітних жінок, немовлят та людей з хронічними захворюваннями", - додали в попередженні.
Політичні наслідки
Політичні наслідки диму від лісових пожеж також досягли Вашингтона. Минулого тижня шість членів Конгресу написали листа канадському послу, скаржачись, що дим від канадських лісових пожеж ускладнює американцям насолоджуватися літом. У відповідь прем'єр Манітоби звинуватив їх у "спробах знецінити" небезпечну ситуацію.
Розширення пожеж
Лісові пожежі продовжують поширюватися на тисячі гектарів. Травень і червень були особливо руйнівними місяцями на заході Канади, де близько 30,000 людей були змушені евакуюватися в провінціях Саскачеван і Манітоба, де місцеві адміністрації оголосили надзвичайний стан. На сході, пожежа, що почалася в понеділок на півострові Бонавіста в Ньюфаундленді, подвоїлася в розмірах за ніч, знищивши кілька будинків поблизу Ченс-Гарбору, повідомляє CBC News.
Зв'язок з кліматичними змінами
Вчені постійно пов'язують посилення сезонів лісових пожеж зі зміною клімату. Канада, як вважається, нагрівається вдвічі швидше за глобальний середній темп, а її арктичні регіони нагріваються майже втричі швидше, попереджають вчені.
Ця ситуація вимагає термінових дій з боку урядів обох країн, щоб захистити здоров'я населення та зменшити ризики, пов'язані з лісовими пожежами.