Економіка

Канада скасувала податок на технологічні компанії США

Канада відмовилася від податку на великі технологічні компанії США під тиском президента Трампа, заявила прес-секретар Білого дому.

Канада скасувала податок на технологічні компанії США

Канада скасовує податок на технології

Білий дім оголосив, що прем'єр-міністр Канади Марк Карні "піддався" тиску президента Дональда Трампа, скасувавши податок на великі технологічні компанії США. Прес-секретар Білого дому Каролін Левітт повідомила журналістам у понеділок, що Канада помилилася, намагаючись ввести цей податок, і що Карні зателефонував Трампу в неділю ввечері, щоб повідомити про своє рішення.

Торгові суперечки між США та Канадою

Від моменту повернення Трампа до влади, дві країни ведуть боротьбу за торгові питання. У відповідь на податок, який Трамп назвав "відвертим нападом", він у п'ятницю призупинив переговори щодо торгової угоди та погрожував підвищити тарифи. Канада, у свою чергу, оголосила про зупинку збору платежів, які мали бути сплачені в понеділок, і про намір ввести законодавство для скасування податку.

"Президент Трамп знає, як вести переговори, і він знає, що керує найкращою країною та найкращою економікою у світі," - зазначила Левітт у відповідь на запитання журналіста. Вона також підкреслила, що "кожній країні на планеті потрібно мати добрі стосунки зі США".

Податок на цифрові послуги

Податок на цифрові послуги (DST) в Канаді передбачав, що великі американські технологічні компанії, такі як Amazon, Meta, Google та Apple, сплачуватимуть 3% з доходів, отриманих у Канаді, якщо їхній дохід перевищує 20 мільйонів канадських доларів. У неділю міністр фінансів Канади Франсуа-Філіп Шампань випустив заяву, в якій підтвердив скасування податку. "DST був оголошений у 2020 році, щоб вирішити проблему, що багато великих технологічних компаній, які працюють у Канаді, можуть не сплачувати податки на доходи, отримані від канадців," - сказав він.

Політичні наслідки

Лідер опозиційної Консервативної партії Канади П'єр Поіллівер розкритикував скасування податку в "останні хвилини". У пості на платформі X він зазначив, що прем'єр "поставив свої лікті на стіл" - посилаючись на фразу "лікті вгору", яку використовували Карні та його Ліберальна партія під час виборчої кампанії в квітні, щоб підкреслити готовність захищати канадські інтереси.

Поіллівер закликав Карні "наполягати на тому, щоб США негайно скасували тарифи на м'яку деревину" в обмін на це, додавши, що "нам потрібно досягти вигод для наших працівників у цих переговорах".

Міжнародні тенденції

Багато країн, включаючи Великобританію, змінюють підходи до оподаткування великих транснаціональних технологічних компаній, які мають мільйони клієнтів і рекламодавців по всьому світу, але стикаються з високими податковими зобов'язаннями через структуру своїх бізнесів. Оцінювалося, що канадський податок коштуватиме технологічним гігантам понад 2 мільярди канадських доларів у перший рік, оскільки податок застосовувався зворотно до січня 2022 року. Минулорічний федеральний бюджет оцінював, що податок принесе 5,9 мільярда канадських доларів протягом наступних п'яти років.

Згідно з інформацією BBC, це рішення викликало широкий резонанс у політичних колах Канади та за її межами, підкреслюючи важливість міжнародних торгових відносин у сучасному світі.

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

33 хвилини

Торгові загрози Трампа: Канада відповідає на нові тарифи

США погрожують Канаді новими тарифами на товари, що ставить під сумнів торгові переговори між країнами.

1 тиждень, 4 дні

Канада скасовує податок на цифрові послуги для угоди з США

Канада планує скасувати податок на цифрові послуги, щоб відновити торговельні переговори з США до 21 липня.

3 тижні, 2 дні

Канада скасувала податок на великі технологічні компанії США

Канада скасувала податок на великі технологічні компанії США, щоб відновити торгові переговори з Вашингтоном.

3 тижні, 2 дні

Трамп припинив торговельні переговори з Канадою через податки

Президент США Дональд Трамп оголосив про зупинку всіх торговельних переговорів з Канадою через новий податок на цифрові послуги.

3 тижні, 4 дні

<