
Канада приєднується до миротворчої коаліції
Канада готова долучити свої війська до миротворчих сил "коаліції охочих", ініційованої Великобританією та Францією. Про це заявив міністр оборони Канади Біл Блер на щорічному форумі Інституту оборонних асоціацій в Оттаві. Як повідомляє CBC News, Блер підкреслив, що Канада готова і здатна зробити свій внесок у ці сили.
Обговорення безпеки для України
Після зустрічі союзників у Лондоні 2 березня прем'єр-міністр Джастін Трюдо зазначив, що Канада шукає найкращі способи, як вона може допомогти Україні. Блер також акцентував на важливості проведення дискусій щодо гарантій безпеки для України та іноземних сил, які можуть бути залучені до місії.
Ініціатива "коаліції охочих"
Створення "коаліції охочих" для забезпечення майбутнього миру в Україні було оголошено прем'єром Великобританії Кіром Стармером після суперечки між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським. Наразі залишається невідомим, які саме країни увійдуть до коаліції та яку роль вони відіграватимуть.
Позиція інших країн
Близько двох тижнів тому Стармер заявив про готовність відправити війська Великобританії в Україну для підтримки потенційного миру. Франція також висловила відкритість до відправки своїх військ. Обидві країни наголошують на необхідності підтримки цієї місії з боку США.
Нідерланди, Швеція та, за даними ЗМІ, Туреччина також висловили готовність до участі у військовій місії. Водночас Польща вже повідомила, що не планує відправляти своїх миротворців до України, але надасть логістичну і політичну підтримку тим, хто це робитиме.
Німеччина та інші країни
Чинний канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив здивування обговоренням питання щодо відправки військових до України, вважаючи цю дискусію передчасною. Подібну позицію висловив і Фрідріх Мерц, імовірний наступний канцлер Німеччини. Проте можливість залучення Бундесверу до місії в Україні поки що не виключена.
Потенційна кількість військових
Американське видання The Washington Post повідомляло, що Європа розглядає варіант розгортання в Україні до 30 тисяч військових, які могли б стежити за дотриманням режиму припинення вогню, якщо відповідні домовленості будуть досягнуті між москвою і києвом. Президент України Володимир Зеленський у січні стверджував, що для врегулювання війни, розв'язаної росією, необхідно буде відправити в Україну контингент зі щонайменше 200 тисяч європейських миротворців як гарантію того, що нового нападу рф не станеться.
Згідно з інформацією DW, ці події свідчать про активізацію міжнародних зусиль для підтримки України в умовах триваючого конфлікту.
військова допомога гарантії безпеки Канада коаліція охочих миротворцізустріч лідерів у паризі: підтримка україни та нові санкції
Лідери країн-партнерів обговорили продовження санкцій проти росії та посилення обороноздатності україни під час зустрічі у паризі.
27 березня 2025 р. 16:16
Німеччина не поспішає з відправленням військ в Україну
Уряд Німеччини відмовляється від тиску щодо відправлення військ для миротворчої місії в Україні, заявив речник уряду.
17 березня 2025 р. 14:48
Австралія готова долучити війська до миротворчої коаліції в Україні
Австралія висловила готовність надіслати свої війська до миротворчих сил в Україні, ініційованих Великобританією та Францією.
15 березня 2025 р. 18:48
Європейські країни обговорюють військову місію в Україні
Після саміту в Лондоні європейці активізують зусилля для мирного врегулювання конфлікту в Україні, обговорюючи можливу військову місію.
05 березня 2025 р. 10:48