Політика

Кая Каллас: нові санкції проти росії для припинення війни

Кая Каллас закликала до посилення тиску на росію для досягнення миру в Україні.

Кая Каллас: нові санкції проти росії для припинення війни

Нові санкції ЄС проти росії

За даними DW, 20 травня 2025 року, під час пресконференції у Брюсселі, верховна представниця Європейського Союзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що єдиним способом примусити росію до серйозних переговорів про припинення вогню в Україні є подальше збільшення тиску. Це сталося після ухвалення 17-го пакета санкцій ЄС щодо російської Федерації.

Каллас підкреслила, що найвищим пріоритетом для Європи залишається повне та безумовне припинення вогню, на яке Україна погодилася вже понад 60 днів тому. Проте, за її словами, росія "досі грає в ігри" та продовжує ескалацію конфлікту. "Міністри запитували про швидкий прогрес з підготовки наступного раунду санкцій. Багато країн-членів говорили: якщо росія не погодиться на повне й безумовне припинення вогню, буде більше тиску. Наступний пакет санкцій є саме тим тиском, який ми можемо вчинити", - зазначила вона.

Енергетичний тиск на росію

Каллас також обговорила внески у безпекові гарантії для України, підкресливши, що ЄС має зробити більше на європейському рівні. Вона вказала на те, що найбільший ефект тиску на росію можуть мати заходи на енергетичному ринку. "Я вважаю, що найважливіше - знизити для росії стелю цін на нафту", - заявила Каллас. За її словами, енергоносії є "важливим джерелом доходів росії", яке живить її економіку.

Заклик до зниження цін на нафту

На засіданні Ради ЄС також виступив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який закликав європейських партнерів знизити стелю цін на нафту з теперішніх 60 доларів за барель до 30 доларів за барель. Це питання обговорювалося в контексті ініціативи ЄС щодо зниження цін на нафту з росії під час зустрічі міністрів фінансів Великої сімки (G7), яка проходить у Канаді з 20 по 22 травня.

Єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс також підтвердив, що ЄС виступить з ініціативою щодо зниження цін на нафту з рф, однак не уточнив, до якого рівня планується їх знизити. За даними Reuters, йдеться про 50 доларів за барель.

Таким чином, Європейський Союз продовжує шукати шляхи для посилення тиску на росію, щоб досягти мирного вирішення конфлікту в Україні, що залишається актуальним питанням для всіх країн-членів ЄС.