Ізраїль відкриває гуманітарні коридори
Ізраїль оголосив про готовність відкрити гуманітарні коридори для доставки допомоги в Газу, реагуючи на тиск міжнародної спільноти та зростаючу гуманітарну кризу. У заяві, зробленій у суботу, Ізраїльські оборонні сили (IDF) повідомили, що відновили повітряні скидання гуманітарної допомоги, перший з яких складався з семи палетів борошна, цукру та консервів, наданих міжнародними організаціями.
Гуманітарна криза в Газі
Ця новина з'явилася на фоні закликів до Ізраїлю дозволити більше допомоги в Газу та попереджень про масовий голод, що загрожує двом мільйонам жителів території. Ізраїль спростував звинувачення у навмисному голодуванні в Газі, заявивши, що IDF "почала серію дій, спрямованих на покращення гуманітарної відповіді в Газі".
IDF також повідомила, що відновила постачання електроенергії на установку з опріснення води в Газі, яка, за їхніми словами, забезпечить водою близько 900 тисяч жителів. За даними Reuters, палестинські джерела підтвердили, що повітряні скидання відновилися на півночі Гази.
Відновлення постачання допомоги
З початку березня Ізраїль припинив усі постачання до Гази, а нові обмеження були введені в травні. Разом зі США, Ізраїль підтримав діяльність Гуманітарного фонду Гази (GHF), дозволивши йому працювати в регіоні. Однак, з моменту початку операцій GHF, надходять майже щоденні повідомлення про вбивства палестинців, які намагаються отримати допомогу. Свідки повідомляють, що більшість з них були застрелені ізраїльськими силами.
Реакція міжнародної спільноти
ООН, гуманітарні організації та деякі союзники Ізраїлю звинувачують країну у зростанні продовольчої кризи в Газі та закликають до безперешкодного входу та доставки допомоги. Міністерство охорони здоров'я, контрольоване ХАМАСом, повідомило, що десятки людей помирають від недоїдання, вказавши, що за останні кілька днів загинуло 125 осіб, з яких 85 - діти.
Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус описав кризу як "штучний масовий голод". IDF у своїй заяві зазначила, що відповідальність за розподіл їжі серед населення Гази "лежить на ООН та міжнародних гуманітарних організаціях" і додала, що вони повинні "забезпечити, щоб допомога не потрапила до ХАМАСу".
Ця ситуація продовжує викликати занепокоєння серед міжнародної спільноти, яка закликає до термінових дій для полегшення страждань жителів Гази.
Згідно з інформацією BBC, гуманітарна ситуація в регіоні залишається критичною, і подальші дії з боку Ізраїлю та міжнародних організацій будуть вирішальними для покращення умов життя в Газі.