Обрання Юлії Клекнер головою Бундестагу
Німецький Бундестаг на своєму першому засіданні після виборів, що відбулися 23 лютого, обрав головою Юлію Клекнер з Християнсько-демократичного союзу (ХДС). Кандидатуру Клекнер підтримали 382 з 630 депутатів, 204 висловилися проти, 31 утримався, а п'ять голосів визнали недійсними.
Перші кроки нової голови
У своїй першій промові на посаді Клекнер акцентувала увагу на необхідності подальшої виборчої реформи. Вона зазначила, що відповідно до чинного закону про вибори, у 23 виборчих округах Німеччини обрані прямі кандидати не отримали мандата. Це відбувається, коли кількість обраних напряму кандидатів перевищує число, на яке партія має право відповідно до загальнонаціональної системи пропорційного представництва.
Цікаво, що в "осиротілих" округах, де не було обраних кандидатів, здебільшого переміг ХДС, тому саме ця партія виступає за реформу.
Важливість посади
Голова Бундестагу є другою за важливістю посадою в Німеччині після федерального президента. 52-річна Клекнер стала четвертою жінкою на цій посаді в історії Німеччини. Вона вже має досвід роботи в Бундестазі, де була депутаткою з 2002 по 2011 рік. Після цього, з 2018 по 2021 рік, вона обіймала посаду міністерки сільського господарства Німеччини. У вересні 2021 року політикиня повернулася в парламент як депутатка.
Погляд у майбутнє
Обрання Юлії Клекнер на цю важливу посаду свідчить про зміни в німецькій політиці та можливі нові підходи до вирішення актуальних питань. Як повідомляє DW, її діяльність на посаді голови Бундестагу буде уважно спостерігатися як в Німеччині, так і за її межами.