Відповідь на погрози Володіна
За даними DW, Голова Бундестагу Юлія Клекнер (Julia Klöckner) у відповідь на нещодавні погрози з боку голови російської Держдуми В'ячеслава Володіна підкреслила, що німецький парламент не піддасться залякуванню. "Ані у своїй зовнішньополітичній позиції, ані у своїй історичній самосвідомості та культурі пам'яті" Бундестаг не дозволить себе залякати, наголосила політикиня у понеділок, 9 червня, у своїй відповіді на лист голови Держдуми росії, цитує агенція dpa.
Загострення відносин між Німеччиною та росією
6 червня В'ячеслав Володін у своєму посланні до голови Бундестагу та голів парламентських фракцій застеріг від ескалації ситуації між рф і ФРН. Приводом для критики Володіна стали нещодавні заяви канцлера Фрідріха Мерца (Friedrich Merz). "Ми знаємо, що німецький уряд планує налагодити ракетне виробництво в Україні. Це означає, що Німеччина все більше втягується у воєнні дії проти росії", - зазначив російський політик.
Володін про підтримку України
За словами Володіна, підтримка Мерцом "київського режиму" "потребує оцінки" з боку москви. "Сьогоднішня правляча верхівка Німеччини створює передумови до загострення ситуації, провокує зіткнення між нашими країнами", - пригрозив Володін. Крім того, він звинуватив Мерца в тому, що той не згадав про внесок Радянського Союзу в перемогу над нацистською Німеччиною під час останньої зустрічі з президентом США Дональдом Трампом.
Історична пам'ять та підтримка України
У відповідь на це Юлія Клекнер наголосила, що Бундестаг "знає, що саме збройні сили США, Франції, країн Співдружності націй і Радянської армії того часу - серед яких було багато українських солдатів - звільнили Німеччину від нацистської тиранії". Саме тому вона "рішуче відкидає будь-які спроби переосмислення історії з метою легітимізації сьогоднішнього насильства".
Підтримка України з боку Німеччини
Під час візиту 28 травня до Берліна президента України Володимира Зеленського Фрідріх Мерц заявив, що ФРН підтримуватиме Київ в отриманні далекобійної зброї та, зокрема, профінансує спільне виробництво в Україні далекобійних ракет без обмежень щодо їхнього використання. Ці заяви свідчать про зростаючу підтримку Німеччини в контексті військових дій в Україні, що викликає занепокоєння в москві.
Висновок
Таким чином, ситуація між Німеччиною та росією залишається напруженою, а позиція Бундестагу, як зазначила Юлія Клекнер, є чіткою: Німеччина не піддасться залякуванню і продовжить підтримувати Україну у її боротьбі за незалежність.