Економіка

Інвестиційний фонд між Україною та США: старт з уявними внесками

Інвестиційний фонд між Україною та США розпочне свою діяльність з двома уявними внесками, повідомив Тарас Качка.

Інвестиційний фонд між Україною та США: старт з уявними внесками

Старт роботи інвестиційного фонду

Інвестиційний фонд між Україною та Сполученими Штатами Америки планує розпочати свою діяльність з двома уявними внесками. Про це в інтерв'ю Forbes повідомив заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка.

За словами Качки, у перший день роботи фонду не буде «жодної копійки», а сторони обміняються дипломатичними нотами та підпишуть контракти про запуск. "У перший день роботи в ньому не буде жодної копійки. Американський внесок – уявний, наш – розрахований на майбутній дохід від ренти", – зазначив він.

Плани на майбутнє

Качка також повідомив, що в подальшому від американської сторони надійде seed funding – внесок, який дозволить фонду почати реальну роботу. "Перший внесок України, ймовірно, надійде цього року від продажу ліцензій на аукціонах. Рента від нових проєктів – в перспективі трьох-чотирьох років за оцінкою Міненерго", – додав він.

Заступник міністра економіки Олексій Соболев запевнив, що "США точно будуть вкладатися грошима в Фонд", однак обсяги цих вкладень залежатимуть від політичної ситуації. Він також спростував інформацію про те, що вся військова допомога буде зараховуватися як внесок у фонд.

Угода про надра

17 квітня Україна та США підписали меморандум, який підтвердив намір сторін фіналізувати угоду про надра. 30 квітня було підписано угоду про створення інвестиційного фонду, який має стати ключовим інструментом залучення інвестицій у розвиток української економіки.

Президент США Дональд Трамп вже заявив, що сподівається отримати від угоди з Україною більше $350 млрд. За його словами, ця сума була передана Києву його попередником Джо Байденом "готівкою та військовою технікою".

Ратифікація угоди

Верховна Рада України планує ратифікувати угоду про надра зі США до 9 травня, щоб дати сигнал про збільшення безпеки. Перший заступник голови парламенту Олександр Корнієнко зазначив, що 8 травня парламент розгляне угоду про створення інвестиційного фонду відбудови. Якщо угода буде ратифікована, фонд запрацює протягом тижнів.