Економіка

ІМК зменшує борг та планує виплати дивідендів у 2025 році

Агрохолдинг ІМК завершив 2024 рік з позитивними фінансовими показниками та планує зменшити боргове навантаження.

ІМК зменшує борг та планує виплати дивідендів у 2025 році

Позитивні фінансові результати ІМК

Агрохолдинг «Індустріальна молочна компанія» («ІМК») завершив 2024 рік та перший квартал 2025-го з міцними фінансовими показниками. Генеральний директор ІМК Олександр Вержиховський в інтервʼю польському виданню parkiet.com повідомив про плани компанії на зменшення боргового навантаження та повернення до виплат дивідендів.

Зменшення боргу та повернення до дивідендів

За словами Вержиховського, ІМК очікує, що за підсумками року борг опуститься нижче $20 млн. Після паузи компанія планує повернутися до виплати дивідендів і поділитися суттєвим прибутком із акціонерами у 2025 році. На кінець березня 2025 року ІМК мала $44,7 млн грошових коштів та їх еквівалентів, що на 73% більше, ніж за аналогічний період торік. Це дозволяє поступово знижувати борг, який наприкінці 2024 року становив трохи понад $23 млн, удвічі менше, ніж роком раніше.

Інвестиції в розвиток

У 2024–2025 роках компанія інвестувала близько $22 млн у власний рухомий склад, закупивши 300 вагонів-зерновозів. Це дозволило ІМК суттєво скоротити залежність від орендованих вагонів: тепер до 80% річного обсягу зерна агрохолдинг транспортує власними силами. Вержиховський зазначив, що у 2024 році компанія здійснила масштабне оновлення сільськогосподарської техніки, що позитивно вплинуло на всі етапи виробництва – від обробки ґрунту до посівної кампанії.

Плани на майбутнє

Надалі ІМК планує щороку вкладати $10–12 млн у розвиток обладнання, технологій та інфраструктури. Фінансування відбуватиметься виключно за рахунок власних коштів – без залучення додаткового боргу або випуску нових акцій.

Контекст компанії

Агрохолдинг «ІМК» був створений у 2007 році колишнім власником холдингу «Клуб Сиру» Олександром Петровим. До 2017 року компанія мала назву «Індустріальна молочна компанія». У 2022 році ІМК входила до десятки найбільших агрохолдингів України, володіючи 120 000 га земельного банку, розташованого у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях. Останні дві області у 2022 році були під російською окупацією й досі зазнають масованих обстрілів з боку рф.

У 2024 році ІМК, мажоритарним власником якого є Олександр Петров, вперше за час повномасштабного вторгнення вийшла на прибуток, отримавши $47,1 млн прибутку проти $2,2 млн збитку торік. Виторг зріс майже в 1,5 раза, до $140,8 млн. Влітку 2024 року у компанії відбулися кадрові зміни: Алекс Ліссітса став головою ради директорів, а Олександр Вержиховський – новим СЕО компанії. У березні цього року Олександр Петров вирішив продати частку в компанії одному з найбільших агрохолдингів країни – «Кернел» Андрія Веревського, але угода не відбулася.

Згідно з інформацією Forbes, ІМК продовжує активно працювати над покращенням своїх фінансових показників та розвитку агробізнесу в Україні.

Нове

Критика Європарламенту через законопроект про НАБУ та САП

Депутат Європарламенту Даніель Фройнд вважає новий закон загрозою для боротьби з корупцією в Україні та процесу вступу до ЄС.

0 хвилин

Епіцентр К розпочне трейдинг агропродукції з липня 2025

Епіцентр К анонсує запуск трейдингу агропродукції та розширення земельного банку в Хмельницькій і Вінницькій областях.

1 місяць

Кернел Веревського планує придбати агрохолдинг ІМК

Агрохолдинг Кернел Андрія Веревського подав заявку на придбання ІМК, яку розгляне Антимонопольний комітет України.

2 місяці, 1 тиждень

МХП у 2024 році збільшила чистий прибуток до $144 млн

Міжнародна агрокомпанія МХП у 2024 році отримала чистий прибуток у $144 млн, що на 1,4% більше, ніж у 2023 році.

2 місяці, 3 тижні

Агрохолдинг ІМК інвестує €100 млн у стратегію Smart Green Company

Агрохолдинг ІМК планує інвестувати €100 млн у реалізацію стратегії Smart Green Company протягом 10 років, зосередившись на екологічних технологіях.

4 місяці

<