Економіка

Японія, Південна Корея та ЄС ведуть переговори з США щодо мит

Японія, Південна Корея та ЄС розпочали термінові переговори зі США, щоб помʼякшити нові мита, які планує запровадити Дональд Трамп.

Переговори з США

За даними Forbes, Японія, Південна Корея та Європейський Союз (ЄС) ініціювали термінові переговори зі Сполученими Штатами Америки, щоб помʼякшити нові мита, які президент Дональд Трамп планує ввести з 1 серпня. Уряди цих країн намагаються скористатися тритижневим «вікном можливостей», щоб захистити свої ключові експортні галузі, повідомляє Reuters.

Важливість поступок

Головний торговий переговорник Японії зазначив, що провів 40-хвилинну телефонну розмову з міністром торгівлі США Говардом Латніком. Він підкреслив важливість поступок для японського автопрому, при цьому виключивши можливість компромісів щодо агросектора. Південна Корея також заявила про намір активізувати переговори найближчими тижнями для досягнення «взаємовигідного результату».

Гнучкість Трампа

Дональд Трамп дав зрозуміти, що готовий до гнучкості, зазначивши: «Цей дедлайн є кінцевим, але не на 100%». Європейський Союз, який є найбільшим торговим партнером США, також прагне укласти угоду до 1 серпня. Переговори зосереджені на «перебалансуванні» умов торгівлі та наданні поступок для окремих галузей, зокрема авіаційної, медичної та алкогольної продукції.

Контекст нових мит

Згідно з оголошенням Трампа, 14 країн можуть очікувати мита від 25% до 40% залежно від країни. Японія та Південна Корея потрапили до категорії з базовими 25% митами. Це нове загострення торгової політики Трампа відбувається на тлі спроб його адміністрації досягти більш вигідних для США умов торгівлі напередодні виборів.

У червні США та Китай погодили рамкову торгову угоду, однак її деталі залишаються невизначеними. Наразі лише Велика Британія та Вʼєтнам мають підтверджені домовленості зі США.

Митна ескалація

Митна ескалація Трампа торкнеться не лише розвинених економік. США планують запровадити мита на рівні 30% для Південноафриканської Республіки та Боснії, 32% – для Індонезії, 35% – для Сербії та Бангладеш, 36% – для Камбоджі та Таїланду, а також 40% – для Лаосу та Мʼянми. Ці заходи можуть суттєво вплинути на міжнародну торгівлю та економічні відносини між країнами.