Гранти для відновлення бізнесу
Кабінет Міністрів України ухвалив оновлену програму «Гранти для переробних підприємств», яка тепер включає можливість отримання грантів на відновлення бізнесу, що постраждав від російських обстрілів. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки 7 липня.
Максимальна сума гранту становить 16 млн гривень, але не може перевищувати підтверджені збитки підприємства. Віцепрем’єр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що через зростання інтенсивності ворожих атак українські підприємства щодня втрачають дороге обладнання. Нова програма допоможе відновити їхню роботу.
Умови отримання грантів
Держава покриватиме 80% витрат на закупівлю, доставку та монтаж обладнання за умови співфінансування: бізнес має внести 20% від загальної суми. Наприклад, для отримання максимального гранту у 16 млн грн підприємство повинно інвестувати 4 млн грн власних коштів.
Гранти на відновлення доступні для мікро-, малих і середніх підприємств, а також фізичних осіб-підприємців у переробній промисловості. Подавати заявки можуть компанії, які раніше отримували гранти на розвиток чи створення переробних підприємств, але загальна сума грантів не може перевищувати 16 млн грн.
Вимоги до отримувачів грантів
Умови програми залишилися схожими до базової: отримувачі мають створити щонайменше п’ять нових робочих місць і повернути суму гранту через сплату податків та єдиного соціального внеску (ЄСВ) протягом трьох років, з яких щонайменше 20% – ЄСВ із нових робочих місць.
Контекст відновлення України
Вартість відновлення України після російського вторгнення станом на лютий зросла до $524 млрд, що на 8% більше порівняно з оцінкою минулого року, повідомили у Світовому банку. Найбільше постраждали житловий сектор (2,5 млн домогосподарств), транспорт, енергетика, торгівля, промисловість та освіта.
В енергетичному секторі кількість пошкоджених об’єктів зросла на 93%, зокрема в генерації, передачі та розподілі електроенергії, а 13% житлового фонду України пошкоджено або зруйновано. Найбільших збитків зазнали Донецька, Харківська, Луганська, Запорізька, Херсонська та Київська області, які становлять 72% загальних втрат.
Для відновлення найбільше коштів потрібно на житловий сектор ($84 млрд), транспорт ($78 млрд), енергетику та видобувну промисловість ($68 млрд), торгівлю і промисловість ($64 млрд) та сільське господарство ($55 млрд). Витрати на розчищення завалів оцінюють у $13 млрд.
Згідно з інформацією Forbes