Політика

G7 засудила війну росії проти України та підтримала відновлення

Міністри фінансів G7 засудили війну росії проти України та підтвердили підтримку відновлення країни.

Міністри фінансів G7 засудили агресію росії

22 травня 2025 року міністри фінансів країн Великої сімки (G7) завершили триденну зустріч у Банф, Альберта, Канаді, ухваливши комюніке, в якому засудили війну росії проти України. У документі підкреслюється, що G7 високо оцінює стійкість українського народу та його економіки, які зазнали значних руйнувань внаслідок агресії.

"Ми засуджуємо жорстоку війну росії проти України, яка триває, і залишаємося відданими підтримці України у захисті її територіальної цілісності, свободи та незалежності", - йдеться у комюніке.

Підтримка відновлення України

Учасники зустрічі також привітали зусилля, спрямовані на досягнення припинення вогню в Україні. Якщо таке припинення не буде досягнуто, G7 готова розглянути всі можливі варіанти, включаючи посилення санкцій проти росії. Міністри підтвердили, що заморожені активи росії залишатимуться під арештом доти, поки країна не припинить агресію та не відшкодує завдану шкоду Україні.

Вартість відновлення України оцінюється Світовим банком у 524 мільярди доларів. Міністри G7 зобов'язалися допомогти зміцнити довіру інвесторів через двосторонні та багатосторонні ініціативи, а також продовжити координувати підтримку для сприяння відновленню України.

Конференція з питань відновлення в Римі

Конференція з питань відновлення України запланована на 10-11 липня 2025 року в Римі. Міністри G7 також погодилися працювати разом з Україною, щоб жодна країна, яка фінансувала чи постачала російську військову машину, не отримала прибуток від відновлення України.

Участь України у переговорах

У зустрічі взяв участь міністр фінансів України Сергій Марченко, який зазначив, що підтримка України буде продовжуватись. Він підкреслив важливість забезпечення фінансових потреб України на 2026 рік та інтеграції українського військового потенціалу в оборонну систему Європи. Марченко також аргументував, що видатки на забезпечення українських Збройних сил для безпеки Європи становитимуть невелику частку ВВП ЄС.

"Інтеграція українських збройних сил в оборонну систему Європи стане дієвим рішенням з економічними перевагами для країн-партнерів", - зазначив він у Facebook.

Протидія підтримці України

Напередодні, 21 травня, видання Politico повідомило, що США виступили проти включення у заяву за підсумками зустрічі згадки про "подальшу підтримку" України. Це свідчить про складність міжнародних переговорів та різні позиції країн G7 щодо підтримки України в умовах триваючої агресії з боку росії.

Згідно з інформацією DW, міністри G7 продовжать працювати над забезпеченням стабільності в регіоні та підтримкою України в її боротьбі за незалежність.