Важливість участі США у мирних переговорах
Війна росії проти України не може закінчитися без участі Сполучених Штатів Америки у переговорному процесі. На цьому наголосив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц під час спільної пресконференції з президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі 7 травня 2025 року.
Мерц зазначив, що європейські країни не в змозі замінити Вашингтон у цьому процесі. "Ми не можемо закінчити цю війну в Україні без подальшого залучення Сполучених Штатів Америки. Це (участь США) не те, що можуть замінити європейці", - підкреслив він.
Гарантії безпеки для України
Канцлер також підкреслив, що будь-яке припинення вогню і гарантії безпеки для України вимагатимуть залучення США. "Німеччина, Франція та багато інших європейських країн готові зробити свій внесок, але ми усвідомлюємо, що нам і надалі будуть потрібні американці", - додав він.
Мерц запевнив, що Україна може "й далі покладатися на Німеччину і Францію у своїй боротьбі проти російської агресії". Він також висловив підтримку президенту США Дональду Трампу у його прагненні досягти припинення війни.
Співпраця в обороні
Канцлер Німеччини зазначив, що європейські країни готові брати участь у будь-якому майбутньому моніторингу припинення вогню "під керівництвом і за участю Сполучених Штатів". Він висловив надію на досягнення перемир'я у війні, зазначивши, що "після вихідних з'явиться шанс на припинення вогню, а потім і на мирні переговори".
Мерц також повідомив, що планує відвідати Україну найближчими тижнями. Він хоче обговорити з Францією і Великобританією питання ядерного стримування на європейському континенті, на що буде надано мандат відповідним міністрам.
Поглиблення співпраці між Францією та Німеччиною
Еммануель Макрон, у свою чергу, підтвердив, що Париж і Берлін прагнуть посилити співпрацю у сфері оборони та озброєння. Він зазначив, що обидві країни хочуть "розвинути нові можливості і створити франко-німецьку раду оборони і безпеки".
Макрон також підкреслив важливість інвестицій в оборону, зазначивши, що запропонований Європейською Комісією план мобілізації коштів для промислової і технологічної основи європейської оборони повинен бути реалізований спільно країнами ЄС. Він ініціював дебати про поширення ядерної парасольки на партнерів у Європі, підкресливши, що рішення про застосування ядерної зброї залишатиметься за президентом Франції.
Таким чином, обидва лідери підкреслили важливість міжнародної співпраці у вирішенні конфлікту в Україні та забезпеченні безпеки на європейському континенті.
Згідно з інформацією DW.