Економіка

Франція веде переговори з Україною щодо корисних копалин

Франція з жовтня 2024 року веде переговори з Україною про розробку корисних копалин для своєї оборонної промисловості, повідомив міністр збройних сил Франції.

Переговори з Україною

Франція активно веде переговори з Україною з жовтня 2024 року щодо розробки українських корисних копалин для своєї оборонної промисловості. Про це 27 лютого заявив міністр збройних сил Франції Себастьєн Лекорню, підкресливши, що Україна зробила «низку пропозицій не лише США, а й Франції».

Тиск з боку США

Високопосадовці США в останні дні тиснули на президента України Володимира Зеленського, щоб він підписав угоду про надра. Однак Зеленський зазначив, що в угоді мають бути чіткі гарантії безпеки. Як повідомляють джерела Sky News, президент не готовий схвалити угоду, оскільки Україна вбачає «низку проблемних питань» у проєкті.

Угода зі США

25 лютого Україна погодила умови угоди зі США про спільне розроблення своїх мінеральних ресурсів, включно з нафтою і газом. Однак, за інформацією видання Financial Times, в угоді відсутнє будь-яке посилання на гарантії безпеки США, на яких наполягав Київ.

Візит Зеленського до Вашингтона

Трамп підтвердив, що Зеленський планує відвідати Вашингтон 28 лютого для підписання угоди про надра. 26 лютого Кабінет міністрів України ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та США про надра та створення Інвестиційного фонду відбудови.

Поліпшення угоди

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що в результаті переговорів угода стала «значно кращою», оскільки не містить положення про борг і передбачає спільне володіння фондом. За словами президента Зеленського, угода «може мати великий успіх або тихенько пройти», і її успіх залежатиме від розмови з президентом Дональдом Трампом.

Проєкт вважається прийнятним, оскільки він не прирікає Україну на статус «країни-боржника», а деякі з початкових вимог команди Трампа були зняті, вважає президент.

Згідно з інформацією Forbes, ці переговори можуть суттєво вплинути на розвиток української економіки та оборонної промисловості.