Економіка

Фонд держмайна відмовив Бежуашвілі у купівлі Укрбуду

Фонд держмайна України дискваліфікував компанію Бежуашвілі з аукціону на Укрбуд. Переможцем став ТОВ Техно-онлайн.

Фонд держмайна відмовив Бежуашвілі у купівлі Укрбуду

Дискваліфікація компанії Бежуашвілі

Грузинський бізнесмен Давид Бежуашвілі не зможе придбати «Укрбуд», оскільки Фонд державного майна України дискваліфікував його компанію «Петро ойл енд кемікалс». Це сталося після аукціону, на якому компанія Бежуашвілі запропонувала 805 млн грн за 100% акцій державного акціонерного товариства «Будівельна компанія Укрбуд».

Причини дискваліфікації

Дискваліфікація відбулася 30 червня, після отримання службової записки від Департаменту економічної безпеки. Згідно з п. 11 ч. 2 ст. 8 Закону «Про приватизацію», покупцями не можуть бути підсанкційні фізичні та юридичні особи, а також пов’язані з ними особи.

Новий переможець аукціону

ТОВ «Техно-онлайн», яке запропонувало на 1 грн менше, отримало право на приватизацію активу. Ця компанія була зареєстрована у 2007 році і спеціалізується на гуртовій торгівлі залізними виробами, сантехнікою та опалювальним обладнанням. Кінцевим бенефіціаром є Марина Айаб, а виручка компанії за 2024 рік склала 37 000 грн, активи – 22 000 грн.

Контекст аукціону

Переможцем торгів із продажу «Укрбуду», які відбулися 18 червня, стала компанія «Петро Ойл енд Кемікалс» Давіда Бежуашвілі. Засновник і власник Georgia Industrial Group підняв ставку з 262,6 млн грн до 805 млн грн.

Про компанію Georgian Industrial Group

Georgian Industrial Group (GIG) була заснована Бежуашвілі понад 30 років тому і працює у 12 галузях, зокрема в енергетиці, освіті, страхуванні, охороні здоров'я, фармацевтиці, виробництві будівельних матеріалів та сільському господарстві. У GIG понад 100 компаній і більше 10 000 співробітників. Компанії холдингу також працюють в Казахстані, Азербайджані, Вірменії, Узбекистані та ОАЕ.

Політична кар'єра Бежуашвілі

Давид Бежуашвілі також має досвід у політиці, будучи депутатом парламенту Грузії з 1999 по 2016 рік. Він працював у комітетах з питань європейської інтеграції, регіональної політики, місцевого самоврядування та закордонних справ.

Висновок

Найбільший актив групи – Херсонський морський торговельний порт – наразі простоює після часткового руйнування росіянами в 2022 році. Ця ситуація підкреслює складнощі, з якими стикаються іноземні інвестори в Україні, особливо в умовах війни та економічної нестабільності.

За даними Forbes, ситуація з приватизацією державних активів залишається напруженою, і подібні випадки дискваліфікації можуть стати частиною нової реальності для іноземних інвесторів.

Нове

Prada та культурна апропріація: як мода взаємодіє з Індією

Скандал навколо Prada підкреслює проблеми культурної апропріації в моді.

1 година, 38 хвилин

Київміськбуд збільшує капітал на 2,56 млрд грн для стабільності

Київміськбуд оголосив про збільшення статутного капіталу на 2,56 млрд грн для фінансової стабілізації та виконання зобов'язань.

3 години, 52 хвилини

BGV Group запевняє у стабільності після позову ексвласника Аерок

BGV Group Management стверджує, що позов колишнього власника не вплине на роботу заводів Аерок та інвестиційні плани компанії.

3 тижні

Андрій Молчанов висунув вимоги Україні в арбітражі

російський мільярдер Андрій Молчанов подав позов до України через конфіскацію заводів «Аерок». Вимоги включають компенсацію та визнання порушення інвестиційних зобов'язань.

3 тижні, 1 день

Продаж «Укрбуд»: аукціон завершився за 805 млн грн

18 червня відбулися онлайн-торги з продажу «Укрбуд», переможцем став ТОВ «Петро Ойл енд Кемікалс» за 805 млн грн.

1 місяць