24 березня 2025 р. 13:48 Фейкові інвалідності прокурорів: жодного звільнення не сталося

Виявлення фейкових інвалідностей

У понеділок, 24 березня, Центр протидії корупції (ЦПД) оприлюднив інформацію про те, що в Україні не звільнено жодного прокурора, який мав фейкову інвалідність. Це стало відомо з відповіді Офісу генерального прокурора України (ОГПУ) на запит ЦПД.

ЦПД надіслав запит до Генпрокуратури та Державного бюро розслідувань (ДБР), щоб дізнатися, скількох прокурорів звільнили за підробленими довідками про інвалідність. За даними ДБР, лише двом з 74 прокурорів, які мали фейкові інвалідності, було повідомлено про підозру. Це стосується керівника Хмельницької окружної прокуратури та керівника Уманської окружної прокуратури Черкаської області.

Фінансові наслідки

Ці двоє прокурорів отримали пенсії за фейкові інвалідності на загальну суму 1,5 мільйона гривень. Раніше Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) повідомляло, що статус інваліда було скасовано у 74 з 526 прокурорів, які мали відповідні довідки. Проте, незважаючи на підтверджені факти фейкових інвалідностей, ОГПУ не планує звільняти жодного з цих прокурорів, як зазначено у відповіді на запит ЦПД.

Корупційний скандал

Ситуація з фейковими інвалідностями прокурорів стала відома восени 2024 року, коли в Україні спалахнув скандал через підозрілу кількість довідок про інвалідність у прокурорів Хмельницької прокуратури. Це сталося після обшуку у керівниці Хмельницької Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяни Крупи, під час якого було знайдено понад 6 мільйонів доларів готівки.

Президент Володимир Зеленський наказав генпрокуратурі та правоохоронним органам звітувати про вжиті заходи щодо виявлення та розслідування корупційних правопорушень, пов'язаних з установленням інвалідності прокурорами та іншими чиновниками. У жовтні 2024 року було відкрито кримінальне провадження, яке досліджує законність набуття інвалідності працівниками державних і правоохоронних органів.

Висновки

Незважаючи на численні порушення, жоден з 67 прокурорів з Хмельницької області, які мають фейкові інвалідності, досі не був звільнений. Це викликає занепокоєння у суспільстві та ставить під сумнів ефективність боротьби з корупцією в Україні. Як зазначає ЦПД, ситуація потребує термінового реагування з боку правоохоронних органів, щоб відновити довіру до системи правосуддя в країні.

Джерело: DW

корупція правосуддя прокурори фейкові інвалідності Центр протидії корупції

резніков не є підозрюваним у справі про розкрадання в зсу

Колишній міністр оборони Олексій резніков не має статусу підозрюваного у справі про розкрадання коштів під час закупівлі продуктів для зсу.

03 квітня 2025 р. 16:48

Кличко звільнив заступника через земельні скандали в Києві

Київський міський голова Віталій Кличко звільнив заступника голови КМДА Петра Оленича на фоні розслідувань у земельній сфері столиці.

03 квітня 2025 р. 12:26

Кличко звільняє заступника через земельну корупцію

Київський міський голова Віталій Кличко оголосив про звільнення Петра Оленича, заступника голови КМДА, у зв'язку з розслідуванням корупційних схем.

28 лютого 2025 р. 11:39