
Попри воєнний стан, міжнародні партнери вживають усіх заходів підтримки українських аграріїв, повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики. За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України (Мінагрополітики), Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) у співпраці з Мінагрополітики розширює програму надання модульних зерносховищ на Чернігівську область.
Підтримка аграріїв
У межах цього етапу програми 54 модульні зерносховища будуть передані відібраним сільськогосподарським виробникам області. Згідно з повідомленням ФАО, щоб претендувати на допомогу, фермери повинні обробляти від 200 до 1000 гектарів офіційно зареєстрованих земель у Чернігівській області та активно використовувати їх для сільськогосподарського виробництва.
Надані зерносховища допоможуть зберігати власний урожай, зменшити післязбиральні втрати та частково компенсувати дефіцит потужностей для зберігання, спричинений руйнуванням аграрної інфраструктури. Фермери, які бажають взяти участь у програмі, можуть подати заявку через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 21 квітня 2025 року.
Попередні етапи програми
Цей етап є продовженням попередньої фази програми, реєстрація на яку тривала з 28 лютого по 19 березня 2025 року через ДАР для фермерів із Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Харківської та Херсонської областей. Тоді із 675 заявок у результаті перевірки було відібрано 561, що відповідала критеріям програми. Решту заявок не було затверджено через неповну інформацію, невідповідність розміру земельної ділянки або попередню участь у програмі в 2024 році.
Загальна кількість зерносховищ
Загалом ФАО за фінансової підтримки урядів Канади та Японії передасть 615 модульних зерносховищ сільськогосподарським виробникам у Чернігівській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Харківській та Херсонській областях. Фермери зможуть отримати по одному зерносховищу місткістю 1000 тонн на господарство. Ця ініціатива є важливим кроком у підтримці аграрного сектору України в умовах війни, що триває.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України повідомляє про важливість таких програм для забезпечення продовольчої безпеки в країні, особливо в умовах, коли аграрна інфраструктура зазнає значних втрат через бойові дії.
За даними Голос України, підтримка міжнародних партнерів є критично важливою для відновлення та розвитку аграрного сектору України.
аграрії зерносховища міжнародна допомога продовольча безпека сільське господарствоКанада надала Україні $1,7 млрд у рамках програми ERA
Україна отримала перший транш у розмірі $1,7 млрд від Канади в рамках ініціативи G7 для підтримки бюджету.
13 березня 2025 р. 13:57
Доступні кредити 5-7-9: аграрії отримали понад 6 млрд грн
З початку 2025 року аграрії України отримали понад 6 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9», що підтримує розвиток сільського господарства.
10 березня 2025 р. 00:00
Агросектор України: 47 підприємств отримали кредити на 210,2 млн грн
У Черкаській області 47 агропідприємств скористалися програмою доступних кредитів, залучивши 210,2 млн гривень для розвитку.
06 березня 2025 р. 00:00