Економіка

Європейська підтримка для української енергетики: нові проєкти

Представники Міністерства енергетики України ознайомилися з реалізацією проєктів у межах Європейського механізму цивільного захисту.

Європейська підтримка для України

Разом з представниками Міністерства енергетики України, генеральний директор Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС) Андрій Козюра ознайомився з реалізацією проєктів у межах Механізму цивільного захисту ЄС. Цей механізм надає підтримку не лише країнам-членам ЄС, але й партнерам, такими як Україна.

Поставки обладнання

Завдяки цій ініціативі, Україні вже передано понад 135 тисяч тонн різноманітного обладнання. Серед отриманого – техніка для атомних електростанцій та матеріали для будівництва модульних будинків. Під час зустрічі з керівництвом ХАЕС було підкреслено важливість міжнародної співпраці у захисті критичної інфраструктури.

Модульні будинки для працівників

"Серед найбільших форм матеріальної підтримки – модульні будинки, – зазначив Андрій Козюра. – У цьому містечку нині проживають наші колеги із Запорізької АЕС, які були вимушені залишити свої помешкання через окупацію. Роботи тривають, і наш план – забезпечити можливість проживання для понад 320 працівників".

Огляд обладнання

Представники Єврокомісії та Міністерства енергетики оглянули передане в межах європейської підтримки обладнання, перевірили стан модульних будинків для переміщених працівників Запорізької АЕС та поспілкувалися з мешканцями містечка. "Минулого року, під час масованих атак на критичну енергетичну інфраструктуру, ми поставили перед собою мету – донести до світової спільноти, наскільки Україна потребує саме енергетичного обладнання. І сьогодні 50% усієї нашої допомоги складає техніка для енергетичного сектору", -- зазначив Йоганнес Фромгольт.

Важливість міжнародної підтримки

В умовах війни європейська підтримка залишається надійною опорою для української енергетики. Співпраця з міжнародними партнерами є критично важливою для забезпечення стабільності енергетичного сектору України, особливо в умовах постійних загроз з боку агресора.

Згідно з інформацією Голос України, такі ініціативи демонструють солідарність міжнародної спільноти з Україною у важкий час.