Європейський парламент закликає до дій
Європейський парламент (ЄП) ухвалив резолюцію, в якій закликав Європейський Союз (ЄС) запровадити персональні санкції проти російських посадовців, відповідальних за насильство та катування українців. Це рішення було прийнято 9 липня 2025 року в Страсбурзі, де за резолюцію проголосували 507 депутатів, 77 були проти, а 45 утрималися.
Гуманітарна допомога для жертв
У резолюції також міститься заклик до ЄС та його країн-членів збільшити гуманітарну та реабілітаційну допомогу жертвам російського полону. Це включає доступ до медичної та психологічної допомоги, послуг з реінтеграції та юридичної підтримки. Європарламентарі висловили вдячність українським та міжнародним організаціям, які підтримують сім'ї викрадених українських дітей, військовополонених і незаконно затриманих цивільних осіб.
Засудження насильства
ЄП рішуче засудив насильницьку депортацію, незаконне утримання під вартою та нелюдське поводження з українськими цивільними особами. У резолюції зазначається, що російська влада повинна надати точну інформацію про місцезнаходження та стан здоров'я незаконно затриманих українців, а також звільнити всіх мирних жителів, які перебувають у полоні.
Порушення прав кримських татар
Крім того, Європейський парламент засудив тривале переслідування кримських татар у незаконно анексованому Криму, включаючи політично вмотивовані затримання та тортури. Євродепутати закликали до негайного звільнення всіх кримських татар, ув'язнених з політичних мотивів, та посилення моніторингу з боку міжнародних організацій.
Геноцид та насильницька асиміляція
Резолюція також рішуче засуджує насильницькі дії росії щодо українських дітей, включаючи вбивства, тортури, насильницьке вивезення та депортацію. ЄП наголошує, що систематичні напади на цивільних осіб, зокрема депортація дітей, можуть бути частиною стратегії геноциду, організованої російським урядом.
Військові злочини та обмін полоненими
Європейський парламент нагадав, що страта українських військовополонених є воєнним злочином і серйозним порушенням Женевських конвенцій. Депутати закликали росію до негайного обміну військовополоненими з Україною за принципом "всіх на всіх".
Висновки
ЄП підкреслив, що негативні наслідки для безпеки та економіки будь-якої майбутньої російської агресії перевищують зобов'язання, необхідні для припинення війни. Резолюція закликає до посилення військової допомоги Україні та засуджує будь-які спроби тиску на Україну з метою поступок окупованих територій.
Ці дії Європейського парламенту свідчать про зростаючу підтримку України з боку міжнародної спільноти в умовах триваючої агресії з боку росії. За даними DW, резолюція є важливим кроком у боротьбі за права українців та протидію російським злочинам.