Підтримка України в Європарламенті
7 травня 2025 року в Європарламенті в Страсбурзі відбулися дебати на тему "Підтримка ЄС справедливого, сталого та всеохоплюючого миру в Україні". Учасники обговорили важливість нарощування військової підтримки Києва, відмови від російських енергоносіїв та пришвидшення вступу України до Європейського Союзу.
Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що те, як завершиться війна в Україні, визначить майбутнє європейського континенту. Вона зазначила, що "погані домовленості" можуть заохотити росію до нових агресивних дій. "Наше завдання - допомогти Україні бути сильною для того, щоб протистояти нападу путіна і вести мирні переговори на власних умовах", - сказала фон дер Ляєн.
Військова допомога та енергетична незалежність
За словами фон дер Ляєн, ЄС вже надав Україні військову допомогу на 50 мільярдів євро. Проте, вона закликала перейти від логіки допомоги до інтеграції військових індустрій, розміщуючи оборонні замовлення на українських підприємствах. "Прибутки від продажу нафти та газу є основним джерелом фінансування війни в Україні. Ми повинні зупинити фінансування військової скарбниці путіна", - додала вона.
Фон дер Ляєн також повідомила, що витрати ЄС на російське викопне паливо зменшилися з 12 мільярдів євро на місяць до 1,8 мільярда євро. Вона застерегла від відновлення постачання російських енергоносіїв, назвавши це "історичною помилкою". Серед нових заходів, які пропонує Єврокомісія, - заборона на нові енергетичні угоди з рф до кінця 2025 року та заборона купівлі російського газу до 2027 року.
Членство України в ЄС
Фон дер Ляєн підкреслила, що членство України в ЄС є найкращою гарантією безпеки для країни. "Ми працюємо з Україною, щоб відкрити перший кластер переговорів про вступ і щоб відкрити всі кластери у 2025 році", - зазначила вона.
Представники більшості політичних груп Європарламенту висловили солідарність з позицією Єврокомісії. Німецький євродепутат Міхаель Ґалер заявив, що підтримують Україну в її прагненні до припинення вогню та вступу до ЄС.
Французький євродепутат Рафаель Глюксман розкритикував ультраправі та ліві сили, які пропонують Україні територіальні поступки. "Білий прапор, про який ви говорите, - це не прапор миру, це прапор державної зради", - підкреслив він.
Німецька євродепутатка Марі-Аґнес Штрак-Ціммерманн також наголосила на важливості поваги до суверенітету України, зазначивши, що "справедливий мир означає: Україна має бути членом цього парламенту".
Висновок
Дебати в Європарламенті підкреслили важливість підтримки України в її боротьбі за незалежність та територіальну цілісність. Європейські лідери закликали до активних дій для забезпечення миру та стабільності в регіоні, що є критично важливим для майбутнього Європи.
За даними DW.