Економіка

ЄС звинувачує AliExpress у порушенні цифрових правил

Європейський Союз звинуватив AliExpress у недотриманні закону про цифрові послуги, що викликало занепокоєння щодо незаконного контенту.

ЄС звинувачує AliExpress у порушенні закону про цифрові послуги

Європейський Союз (ЄС) висунув звинувачення проти китайського інтернет-магазину AliExpress у порушенні закону про цифрові послуги. Як повідомляє Financial Times 18 червня, регулятор блоку вказав на відсутність ефективних заходів з боку AliExpress для запобігання розповсюдженню незаконного контенту, зокрема контрафактних товарів та небезпечних продуктів.

Проблеми з контролем контенту

Згідно з попередніми висновками, більше дев'яти з десяти посилок, що імпортуються до ЄС, надходять із Китаю. Регулятор стверджує, що AliExpress не зміг забезпечити дотримання політики штрафних санкцій щодо торговців, які розміщують незаконний контент. Закон про цифрові послуги зобов'язує великі онлайн-платформи жорсткіше контролювати свої платформи, а також накладає додаткові зобов'язання на низку великих технологічних груп, включаючи Instagram, Google та TikTok.

Штрафи за недотримання

Відповідно до цього закону, компанії, які не припиняють поширення протизаконного контенту та дезінформації, можуть бути піддані штрафам у розмірі до 6% від їхнього річного світового обороту. У відповідь на звинувачення, представники AliExpress заявили, що "впевнені в досягненні позитивного результату шляхом продовження діалогу з Європейською комісією для вирішення будь-яких проблем, що залишилися".

Зобов'язання AliExpress

AliExpress також підкреслив свою відданість наданню безпечного та відповідного вимогам ринку для споживачів у Європі та в усьому світі, дотримуючись застосовних правил і положень на ринках, де вони працюють. Інша частина розслідування щодо AliExpress, розпочата минулого року, була закрита Єврокомісією, оскільки платформа взяла на себе певні зобов'язання, такі як прозорість рекламних систем та доступ до даних.

Посилення контролю з боку ЄС

Це рішення ухвалено в контексті посилення заходів ЄС проти китайських інтернет-магазинів, особливо коли йдеться про дешевий імпорт. Брюссель вже запропонував запровадити збір у розмірі €2 за невеликі посилки, які ввозяться до ЄС. Крім того, Єврокомісія розпочала розслідування щодо Shein, ще однієї азіатської платформи електронної комерції, а також китайського маркетплейсу Temu, з огляду на побоювання, що вони не вживають достатніх заходів для обмеження продажу невідповідної продукції в ЄС.

Таким чином, ситуація навколо AliExpress та інших китайських платформ продовжує залишатися під пильним контролем європейських регуляторів, які прагнуть забезпечити безпеку споживачів та дотримання законодавства.

Джерело: Forbes