
ЄС спрощує процедуру надання притулку
Європейський Союз (ЄС) оголосив про нові ініціативи, спрямовані на пришвидшення обробки заявок на притулок, зокрема для громадян семи країн, які вважаються безпечними. До цього списку увійшли Косово, Бангладеш, Колумбія, Єгипет, Індія, Марокко та Туніс. Громадяни цих країн зможуть отримати пришвидшену обробку своїх заявок протягом трьох місяців, оскільки вважається, що їхні шанси на успіх є низькими.
Динамічний список безпечних країн
Маркус Ламмерт з Європейської комісії зазначив, що цей список буде "динамічним" і може бути розширений або переглянутий. Країни можуть бути виключені або призупинені, якщо перестануть вважатися безпечними. Ця ініціатива є частиною зусиль ЄС реформувати правила надання притулку, які були розпочаті після значного напливу мігрантів у 2015-2016 роках.
Плани щодо пришвидшення повернень мігрантів
У минулому році лідери ЄС закликали Комісію розробити плани для прискорення повернень мігрантів, оскільки статистика показала, що менше 20% осіб, яким було наказано покинути країну, насправді повернулися. Згідно з новими планами, країни ЄС зможуть пришвидшити обробку заявок від осіб, які прибувають з безпечних країн або з країн, де лише один з п'яти заявників отримує захист.
Вплив на країни-кандидати
Країни, які є кандидатами на вступ до ЄС, автоматично вважатимуться безпечними, хоча можливі винятки, наприклад, для країн, що перебувають у стані війни, таких як Україна. Італія, яка зазнала значного напливу мігрантів з 2015 року, активно підтримує ці реформи. Інші країни, такі як Німеччина, запровадили контроль на кордонах, щоб обмежити нерегулярну міграцію.
Реакція уряду Італії
Уряд правої партії Джорджії Мелоні в Італії позитивно оцінив новий список. Міністр внутрішніх справ Маттео Піантедозі назвав це успіхом для Риму, оскільки Бангладеш, Єгипет і Туніс потрапили до списку, незважаючи на "чисто ідеологічну політичну опозицію". Проте італійські суди заблокували спроби Мелоні відправити єгипетських і бангладешських мігрантів до центрів утримання в Албанії, оскільки Європейський суд справедливості вказав, що ці країни не можуть вважатися безпечними, якщо в них є регіони та меншини, які піддаються переслідуванню.
Занепокоєння правозахисників
Нові пропозиції повинні бути схвалені як Європейським парламентом, так і державами-членами ЄС. Однак деякі правозахисні організації висловили занепокоєння щодо цих планів. EuroMed Rights, мережа правозахисних організацій, попередила, що називати ці сім країн безпечними є оманливим і небезпечним, оскільки в них зафіксовані порушення прав людини та обмежений захист як для власних громадян, так і для мігрантів. "Ми не зменшуємо основні права людини", - заявив речник Комісії Маркус Ламмерт. "Згідно з правом ЄС, держави-члени повинні проводити індивідуальні оцінки кожної заявки на притулок у кожному окремому випадку".
Ці нововведення можуть суттєво вплинути на міграційну політику ЄС та на життя тисяч людей, які шукають захист у Європі.
За даними BBC
Європейський Союз міграція права людини притулок реформиНімеччина втратила лідерство у клопотаннях про притулок
У першому кварталі 2025 року Німеччина більше не є лідером ЄС за кількістю клопотань про надання притулку, поступившись Франції та Іспанії.
06 квітня 2025 р. 14:48
Польща призупиняє право на притулок для мігрантів
Польський уряд оголосив про тимчасове призупинення права на притулок для мігрантів, які прибувають з білорусі. Це рішення викликало критику правозахисників.
26 березня 2025 р. 18:57
Німеччина та європа змінили рекомендації для трансгендерів у сша
Німеччина та інші європейські країни оновили рекомендації для трансгендерних осіб, які планують подорож до сша, вказуючи на нові вимоги щодо статі.
24 березня 2025 р. 07:48
Європейська комісія представила план прискорення депортацій
Європейська комісія оголосила про новий план, що має на меті прискорити процес депортації мігрантів, яким відмовлено в притулку.
11 березня 2025 р. 21:48