Новий пакет санкцій ЄС проти росії
За даними DW, 14 травня 2025 року Європейський Союз ухвалив новий, 17-й пакет санкцій проти росії у відповідь на повномасштабну війну в Україні. Це рішення було прийнято на рівні послів країн-членів ЄС, про що повідомила кореспондентка DW, посилаючись на дипломатичні джерела.
Що включає новий пакет санкцій?
Згідно з інформацією, під санкції потрапили майже 200 суден, які належать так званому "тіньовому флоту" росії, зокрема нафтові танкери. Також обмежувальні заходи стосуються близько 30 фірм, які причетні до обходу вже існуючих санкцій, особливо щодо товарів подвійного призначення.
Крім того, санкційний список було розширено на 75 осіб та компаній, пов'язаних з військово-промисловим комплексом росії. Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн привітала ухвалення цього рішення, зазначивши, що "ми ще більше обмежуємо доступ до технологій на полі бою". Вона також підкреслила, що до списку додано 189 суден "тіньового флоту", щоб охопити експорт енергоносіїв з росії.
Нові обмеження на пропаганду та права людини
У рамках окремого режиму санкцій за гібридну діяльність ЄС створив правове підґрунтя для запровадження обмежувальних заходів щодо пропагандистів. Під ці санкції підпадуть понад 20 осіб та організацій, які поширюють дезінформацію. Цей режим також торкнеться суден, що знищують підводні кабелі, а також осіб, які втручаються в роботу аеропортів і серверів.
Крім того, в рамках режиму санкцій, спрямованого проти порушення прав людини, будуть запроваджені обмеження щодо суддів і прокурорів, причетних до справ російських опозиціонерів Олексія Навального та Володимира Кара-Мурзи, які загинули в колонії. Загалом список поповнять 20 осіб.
Заборона на експорт хімікатів
У рамках режиму санкцій, спрямованого проти використання хімічної зброї, буде запроваджено заборону на експорт хімікатів, які використовуються у виробництві ракет. Остаточне ухвалення санкцій може відбутися на засіданні Ради ЄС із закордонних справ, запланованому на наступний вівторок, 20 травня.
Цей новий пакет санкцій є частиною зусиль ЄС продовжувати чинити тиск на Кремль та підтримувати Україну в її боротьбі за незалежність та територіальну цілісність. Як зазначає Урсула фон дер Ляєн, "ця війна має закінчитися, і ми будемо продовжувати наші зусилля".
Детальніше про боротьбу з тіньовим флотом росії читайте в наступних матеріалах.