Вступ до нового пакету санкцій
18 липня 2025 року Рада Європейського Союзу ухвалила 18-й пакет санкцій, спрямований на посилення тиску на росію через її агресивні дії в Україні. Цей пакет, як зазначається в комюніке Ради ЄС, включає економічні та індивідуальні заходи, які мають на меті забезпечити відповідальність росії за продовження війни.
Основні напрямки санкцій
Санкції охоплюють енергетичний, банківський та військовий сектори росії, а також її торгівлю з ЄС. У списку санкцій опинилися 14 осіб та 41 організація, які несуть відповідальність за дії, що загрожують територіальній цілісності України. Загальна кількість осіб і організацій, включених до санкційного переліку, перевищила 2500.
Вплив на енергетичний сектор
Серед основних заходів, що стосуються енергетики, ЄС знижує верхню межу ціни на сиру нафту з 60 до 47,6 долара США за барель. Це рішення покликане привести ціну у відповідність до світових ринкових умов. Важливо зазначити, що експорт нафти залишається основним джерелом доходів для російського уряду, становлячи третину його бюджету.
Обмеження на морський транспорт
Крім того, ЄС запроваджує додаткові санкції проти так званого тіньового флоту росії. Під заборону потрапляють 105 нових суден, що збільшує загальну кількість до 444. Це включає заборону на доступ до портів та надання послуг, пов'язаних з морським транспортом.
Фінансові обмеження
Санкції також стосуються фінансового сектору. 22 російським банкам, яким раніше заборонялося надання спеціалізованих послуг, тепер повністю забороняється проведення транзакцій. Загалом транзакції заборонено 45 російським банкам. ЄС також знижує поріг для накладання санкцій на фінансові установи третіх країн, які підтримують російську війну.
Військові санкції
У рамках нових санкцій ЄС запровадив обмеження на експорт товарів і технологій подвійного призначення, що можуть бути використані в військових цілях. Це стосується 26 компаній, які працюють у росії, Китаї, Гонконгу та Туреччині.
Персональні санкції
Серед осіб, на яких накладено персональні санкції, є особа, що бере участь у військовому навчанні українських дітей. Загальна кількість осіб, включених до списку у зв'язку з депортацією українських дітей до росії, перевищила 90.
Заключення
Як зазначила верховна представниця ЄС з зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас, цей пакет є "одним із найжорсткіших на сьогодні". Вона підкреслила, що кожна санкція послаблює здатність росії вести війну, і Європа не відступить у своїй підтримці України. ЄС продовжуватиме посилювати тиск, поки росія не припинить агресію.
Деталі про нові санкції можна знайти у комюніке Ради ЄС, опублікованому за підсумками засідання DW.