Економіка

ЄС терміново шукає 19 мільярдів доларів для України

Європейський Союз розглядає способи покриття бюджетного дефіциту України у 19 мільярдів доларів у 2026 році, повідомляє Financial Times.

ЄС терміново шукає 19 мільярдів доларів для України

ЄС шукає фінансування для України

Європейський Союз терміново шукає способи покрити бюджетний дефіцит України в розмірі до 19 мільярдів доларів у 2026 році, повідомляє у вівторок, 8 липня, Financial Times (FT). Цю інформацію також підтвердила міністерка економіки Данії, яка зараз головує у Раді ЄС, Стефані Лозе.

Перед засіданням Ради ЄС з економічних і фінансових питань у Брюсселі вона зазначила, що у блоці обговорюють, як забезпечити Україні додаткове фінансування на майбутнє. Як пише FT, без угоди про припинення вогню Україна очікує дефіциту щонайменше у вісім мільярдів доларів у 2026 році, навіть якщо деякі з обіцяних сум партнери виділять наперед. Якщо цього не станеться, то дефіцит фінансування може сягнути 19 мільярдів доларів.

Занепокоєння щодо фінансування

"Зростає занепокоєння щодо наступного року. Багато зацікавлених сторін, які робили ставку на угоду про припинення вогню цього року, змушені перераховувати свої витрати та усвідомлювати, що існує (фінансова) діра, незалежно від того, як вони спробують її скоротити", - сказав високопосадовець ЄС, який брав участь у переговорах з Україною.

Згідно з інформацією DW, Європейській Комісії вже цього року довелося коригувати фінансові потоки, пов'язані з Україною, оскільки війна затягнулася, а впевненості у припиненні вогню немає. За оцінкою Міжнародного валютного фонду, потреби України у фінансуванні на 2026 рік покриті, але за умови, якщо війна закінчиться у цьому році або в середині наступного. Україна та ЄС вважають такий сценарій малоймовірним.

Варіанти фінансування

За словами джерел видання, Єврокомісія наразі обговорює з країнами-членами різні варіанти. Одна з ідей, якою Україна поділилася з країнами Групи семи (G7) та яку розглядає Єврокомісія, полягає в тому, щоб спрямувати військову підтримку у вигляді двосторонніх грантів. Вони будуть рахуватися окремо як "позабюджетні зовнішні трансферти", але водночас й у цілях національних витрат на оборону. Це дозволило б досягти двох цілей: зробити внесок у зобов'язання Північноатлантичного альянсу (НАТО) щодо збільшення витрат на оборону до 5 відсотків ВВП, одночасно надаючи підтримку Україні.

"Замість дублювання можливостей, європейські союзники могли б співфінансувати українські Збройні сили, розглядаючи це як послугу, яку Україна надає для зміцнення континентальної безпеки", - йдеться у документі, поширеному Україною серед союзників G7.

Інший варіант - очікувати виплат за існуючою схемою G7, яка надає Україні позики за рахунок прибутків від заморожених російських активів. Ще одним варіантом може бути отримання додаткових коштів з російських активів шляхом їхнього реінвестування у більш ризиковані класи активів.

Нове

Олександр Цивінський оскаржить рішення Кабміну про БЕБ

Олександр Цивінський, переможець конкурсу на голову БЕБ, може оскаржити рішення Кабміну про повторний відбір кандидатів.

0 хвилин

ЄС шукає $19 млрд для покриття дефіциту бюджету України

Європейський Союз розглядає варіанти покриття дефіциту українського бюджету у 2026 році, який може досягти $19 млрд.

8 годин, 46 хвилин

ЄС планує отримати мільярди з заморожених російських активів

Європейський Союз розробляє план для отримання прибутку з заморожених російських активів, щоб підтримати Україну.

2 тижні, 5 днів

Велика Британія надала Україні 752 млн фунтів на оборону

Велика Британія направила Україні 752 млн фунтів стерлінгів на закупівлю засобів ППО та артилерії в рамках міжнародної програми G7.

2 місяці, 3 тижні

ЄС передасть Україні €2,1 млрд з доходів від заморожених активів

Європейський Союз надасть Україні €2,1 млрд, отриманих від заморожених активів росії, для підтримки оборонної промисловості.

2 місяці, 4 тижні