ЄС і США: Переговори про тарифи
Європейський Союз (ЄС) висловив сподівання, що угода з США щодо торгових тарифів може бути досягнута до 1 серпня, коли президент Дональд Трамп загрожує ввести 30% мито на імпорт з ЄС. За словами дипломатів ЄС, США запропонували загальне мито в 15% на більшість європейських товарів, що підвищило надії на позитивний результат переговорів.
Переговори тривають
Представник Європейської комісії відмовився коментувати останні переговори, але зазначив, що європейські переговорники працюють "з усіх сил" для досягнення угоди, яка буде вигідна споживачам і компаніям Європи. Водночас, прес-секретар Білого дому Куш Десай підкреслив, що будь-які розмови про угоди слід розглядати як "спекуляції", поки це не підтвердить президент.
Умови Трампа
Трамп заявив, що його умова для скасування загрози 30% мита полягає в тому, що ЄС має відкрити свої ринки для американських бізнесів. Міністр фінансів США Скотт Бессент зазначив, що досягнуто доброго прогресу в переговорах з ЄС.
Вплив на економіку
Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив процентні ставки на рівні 2% після серії знижок у попередні місяці. Президент ЄЦБ Крістін Лагард зазначила, що "чим швидше буде вирішено це торгове невизначеність, тим менше невизначеності нам доведеться вирішувати".
Позиція LVMH
Генеральний директор французької групи LVMH Бернар Арно підкреслив, що угода, подібна до тієї, яку Японія досягла зі США, повинна бути досягнута мирно. "Ми не можемо дозволити собі конфліктувати зі Сполученими Штатами та вступати в торгову війну з нашим основним ринком", - сказав він у інтерв'ю газеті Le Figaro.
Можливі контрзаходи
ЄС спочатку сподівався на базове мито в 10% на імпорт з США, але після листа Трампа, що загрожує 30% митом, ситуація змінилася. Досі ЄС утримувався від введення контрзаходів, незважаючи на те, що європейські компанії стикалися з додатковим 10% митом на експорт. Проте, якщо Трамп не схвалить угоду з ЄС, держави-члени погодилися вжити заходів у відповідь на товари з США на загальну суму €93 млрд.
Висновки
"Ці контрзаходи автоматично вступлять в силу 7 серпня, якщо до цього часу не буде досягнуто угоди", - повідомив представник Європейської комісії Олоф Гіл. Він підкреслив, що ЄС зосереджений на досягненні угоди з США, але також готовий реагувати без угоди. Список контрзаходів включає мита на імпорт, такі як мотоцикли Harley-Davidson, курятину та джинси, а також нові мита на бурбон, хімікати, автомобілі та авіаційні деталі.
У разі невдачі, ЄС також має в арсеналі можливість обмежити потужний сектор послуг США, що може стати серйозним ударом для американської економіки. Міністр промисловості Франції Марк Ферраччі закликав до більш рішучого підходу, попереджаючи, що 30% мита матимуть драматичні наслідки для французької промисловості.
Згідно з інформацією BBC, ЄС продовжує шукати шляхи для досягнення угоди, яка б задовольнила обидві сторони.