Політика

ЄС розглядає нові санкції проти «Сургутнефтегаза» та Litasco

Європейський Союз планує запровадити нові санкції проти російських компаній, зокрема «Сургутнефтегаза» та Litasco, у рамках 17-го пакету обмежень.

ЄС розглядає нові санкції проти «Сургутнефтегаза» та Litasco

Нові санкції ЄС проти росії

Європейський Союз у рамках розробки 17-го пакету санкцій проти російської Федерації розглядає запровадження обмежувальних заходів проти кількох ключових компаній, зокрема «Сургутнефтегаза», страхової компанії ВСК та дубайського підрозділу «Лукойл» – Litasco. Як повідомляє агентство Bloomberg, нові санкції можуть бути ухвалені наприкінці травня 2025 року.

Причини запровадження санкцій

Litasco, яка є другим за величиною продавцем російської сирої нафти на зарубіжних ринках, потрапила під приціл ЄС через її участь у зростанні «тіньового флоту». Це стане першим випадком, коли західні уряди намагатимуться запровадити санкції проти Litasco після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Згідно з інформацією Bloomberg, новий пакет санкцій також включатиме обмеження проти близько 60 осіб та 150 суден, що призведе до перевищення 300 суден, які вже підпадають під санкції ЄС.

Включення ключових компаній

До списку санкцій також увійдуть ВСК, одна з найбільших російських страхових компаній, яка вже була внесена до чорного списку британською владою минулого року. Крім того, ПАТ «Сургутнефтегаз», третій за величиною російський експортер сирої нафти, також підпаде під нові обмеження. За даними Bloomberg, на цю компанію припадало майже 12% торішніх продажів на зарубіжні ринки, за винятком країн колишнього СРСР.

Розширення санкцій

Пропозиції щодо нових санкцій також включають осіб і організації, які беруть участь у російських дезінформаційних і хакерських операціях, а також кілька китайських компаній, які постачали росії верстати для військової промисловості. Це свідчить про намір ЄС посилити тиск на Кремль, вдаривши по його доходах від енергоносіїв та здатності вести війну.

Підтримка держав-членів

Пропозиції щодо нових санкцій потребують підтримки всіх держав-членів ЄС. Висока представниця Європейського Союзу Кая Каллас раніше заявила, що міністри закордонних справ країн – членів ЄС розглянуть 17-й пакет санкцій на засіданні у травні. Цей пакет, зокрема, включатиме обмеження щодо «тіньового флоту» рф, що підкреслює рішучість ЄС у боротьбі з агресією росії.

Таким чином, Європейський Союз продовжує шукати способи посилення санкційного тиску на росію, незважаючи на заклики москви скасувати обмеження. Як зазначає Forbes, нові санкції можуть бути представлені вже на початку літа 2025 року.