Пропозиція ЄС
Європейський Союз зробив важливу пропозицію президенту США Дональду Трампу, закликавши скасувати всі тарифи на промислові товари з обох сторін. Як повідомляє агентство AFP, про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у понеділок, 7 квітня. Ця ініціатива з'явилася за кілька днів до запровадження нових американських мит на товари з ЄС, які становитимуть 20 відсотків.
"Ми готові вести переговори зі Сполученими Штатами. Ми запропонували нульові тарифи на промислові товари, як ми успішно зробили з багатьма іншими торговельними партнерами, тому що Європа завжди готова до хорошої угоди", - зазначила фон дер Ляєн. Вона також підкреслила, що пропозиція була зроблена до оголошення Трампа про нові мита.
Витрати для споживачів
Фон дер Ляєн наголосила, що "ці тарифи, в першу чергу, призводять до величезних витрат для американських споживачів і бізнесу". Вона вважає, що це може стати важливим поворотним моментом для Сполучених Штатів. ЄС неодноразово пропонував скасувати взаємні тарифи, зокрема в автомобільному секторі, але не отримав відповідної реакції.
Відповідь на нові мита
Згідно з інформацією DW, у понеділок Єврокомісія планує запропонувати членам ЄС список американських товарів, на які буде накладено додаткові мита у відповідь на тарифи Трампа на сталь і алюміній. Нагадаємо, що у лютому Трамп підписав указ про введення мит у розмірі 25 відсотків на імпорт сталі та алюмінію.
Нові тарифи США
2 квітня президент США оголосив про запровадження базового мита на імпорт з усіх країн на рівні 10 відсотків, а також про підвищення тарифних ставок для десятків країн, які мають позитивне торговельне сальдо зі США. У цю категорію потрапив і весь Євросоюз, для якого мита встановлені на рівні 20 відсотків. Для товарів з Китаю мита становлять 34 відсотки.
Крім того, Вашингтон з 3 квітня запровадив 25-відсотковий тариф на імпорт автомобілів, а аналогічні додаткові тарифи на автозапчастини почнуть діяти з 3 травня. У відповідь на ці дії, Китай 4 квітня оголосив про запровадження додаткових мит на товари зі США, які з 10 квітня становитимуть 34 відсотки, що відповідає тарифу США на китайські товари.
Висновок
Таким чином, ситуація на міжнародних торговельних ринках стає все більш напруженою, і подальші переговори між ЄС та США можуть суттєво вплинути на економічні відносини між цими сторонами.