Угода про інвестиційний фонд
2 травня 2025 року, за попередньою оцінкою Європейської Комісії, угода про створення американсько-українського інвестиційного фонду відбудови, відома як угода про доступ США до природних ресурсів України, не є ексклюзивною. Офіційна представниця Єврокомісії Леа Цубер заявила, що ця угода не стане на заваді співпраці України з Європейським Союзом у цій сфері.
Партнерство з ЄС
Цубер підкреслила, що ЄС і Україна офіційно є партнерами в сфері критично важливих видів сировини. Це партнерство закріплене в меморандумі про взаєморозуміння, підписаному в 2021 році. "Угода зі США не вплине на цей меморандум", - зазначила вона. "Тож, звісно, Україна може продовжувати взаємодіяти з ЄС у цій сфері, і, звісно, ми будемо раді продовжити нашу співпрацю в цьому напрямку."
Вітання від Єврокомісії
Єврокомісія вітає угоду між Україною та США. Глава пресслужби Єврокомісії Паула Піньо запевнила, що Брюссель тісно контактував і продовжує контактувати з українською владою з цього питання. "Ми вітаємо, що в угоді враховується процес вступу України в ЄС і законодавчі акти ЄС, що, безумовно, має ключове значення. Це те, що ми обговорювали з нашими українськими партнерами. Ми розуміємо, що вони також були зацікавлені в тому, щоб така угода не стояла на шляху можливого майбутнього вступу в ЄС", - зазначила вона, відповідаючи на запитання DW.
Підтвердження прихильності
У лютому єврокомісар з промислової стратегії Стефан Сежурне під час свого візиту в Київ підтвердив прихильність ЄС меморандуму про взаєморозуміння. Офіційний представник Єврокомісії Томас Реньє пояснив, що ця співпраця спрямована не тільки на забезпечення ланцюгів поставок для ЄС, а й на створення переваг для партнерів, як-от додана вартість і нарощування потенціалу на місцях, аби забезпечити взаємну вигоду. "Як бачите, йдеться про співпрацю з Україною, а не про будь-яку конкуренцію зі США", - зазначив він.
Висновок
Таким чином, угода між Україною та США не лише підтримується Європейською Комісією, але й розглядається як важливий крок у розвитку співпраці між Україною та ЄС у сфері природних ресурсів. Це підкреслює важливість міжнародної співпраці для забезпечення стабільності та розвитку в регіоні.