Суспільство

Дубенське Євангеліє: повернення культурної спадщини в Україну

Дубенське Євангеліє, написане пів тисячоліття тому, отримало факсимільну копію завдяки проєкту "Повертаємо в Україну культурну спадщину".

Дубенське Євангеліє: повернення культурної спадщини в Україну

Повернення Дубенського Євангелія

На сесії Рівненської обласної ради нещодавно представили факсимільну копію Дубенського Євангелія, написаного пів тисячоліття тому в монастирі Чесного Хреста в Дубні. Оригінал цього важливого культурного артефакту, на жаль, зберігається у московській бібліотеці.

Ця подія стала можливою завдяки проєкту "Повертаємо в Україну культурну спадщину" та столичному видавництву "Горобець". Презентація відбулася в Києві, куди з Рівненщини приїхали численні поважні гості, серед яких Митрополит Рівненський та Острозький Іларіон, голова обласної ради Андрій Карауш, директор Державного історико-культурного заповідника міста Дубно Леонід Кічатий, а також представники управління культури і туризму РОДА та Дубенської РДА.

Важливість факсимільної копії

Факсимільні копії Дубенського Євангелія розмістять у знакових місцях, таких як Софія Київська, Міністерство культури України, а також у меценатів, які підтримали видання. Один з примірників також передали представнику ЮНЕСКО, що підкреслює міжнародне значення цього культурного надбання.

Після успішної презентації в Києві команда проєкту планує представити Дубенське Євангеліє в кожній області України, що дозволить ще більшій кількості людей ознайомитися з цим важливим елементом української культурної спадщини.

Згідно з інформацією Голос України, ця ініціатива не лише сприяє збереженню історії, але й підкреслює важливість культурної ідентичності українського народу.

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

46 хвилин

Культурний захід «Жива спадщина» у Рівному 20 липня

20 липня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться культурно-мистецький захід «Жива спадщина».

6 днів, 20 годин

Конференція з відновлення України: культура як інструмент стійкості

На конференції з відновлення України обговорили роль культури у національній безпеці та запуск Фонду культурної спадщини.

3 тижні, 2 дні

Виставка «Іканича»: відновлення культурної спадщини Донеччини

Відкриття виставки «Іканича: маріупольська писанка» стало важливим кроком у відновленні культурної спадщини надазовських греків.

2 місяці, 4 тижні

Презентація книги «Про що мріють ангели» в естонії

У Таллінні відбулася презентація книги «Про що мріють ангели», ініційованої головою Чернівецької обласної ради Олексієм Бойком.

3 місяці, 3 тижні

<