Економіка

ДТЕК Енерго запустила п’ять нових вугільних лав у 2025 році

ДТЕК Енерго ввела в експлуатацію п’ять нових вугільних лав, готуючи теплову генерацію до літніх піків споживання.

ДТЕК Енерго запускає нові вугільні лави

За даними Forbes, Із початку року шахтарі «ДТЕК Енерго» ввели в роботу п’ять нових вугільних лав, дві з яких були запущені в квітні. Це стало важливим кроком у підготовці теплової генерації до літніх піків споживання та наступного опалювального сезону, про що повідомила пресслужба компанії 7 травня.

Підготовка до піків споживання

Генеральний директор «ДТЕК Енерго» Олександр Фоменко зазначив, що робота теплової генерації традиційно буде дуже затребувана влітку, а також під час наступного опалювального сезону. «Видобуток палива для її потреб вимагає ретельного планування та послідовності в усіх процесах. Запуск нових лав – це основа для видобутку, відповідно, надійної роботи генеруючих потужностей, особливо в піки споживання», – пояснив він.

Інвестиції в український вуглевидобуток

Минулого року інвестиції компанії в український вуглевидобуток склали близько 7,5 млрд грн, а за останні три роки (2022-2024) – 18 млрд грн. Ці кошти були спрямовані на проведення та ремонт капітальних гірничих виробок, комплектацію вугільних лав, оснащення шахт прохідницьким устаткуванням, підземний шахтний транспорт та проєкти підтримки виробничих потужностей.

Контекст і виклики

ДТЕК є найбільшим приватним енергохолдингом України. Важливо зазначити, що 47% об’єктів відновлюваних джерел енергії ДТЕК, а також Луганська та Запорізька теплоелектростанції перебувають в російській окупації. Понад 80% ТЕС компанії пошкоджено або зруйновано внаслідок російських обстрілів.

10 жовтня 2024 року ДТЕК змінив керівництво у трьох ключових компаніях: «ДТЕК Енерго», «ДТЕК Мережі» та D.Trading. Олександр Фоменко, який раніше керував «ДТЕК Мережі», очолив «ДТЕК Енерго». Його завдання на новій посаді – забезпечувати генерацію електроенергії, залучати міжнародну технічну допомогу, відновлювати зруйновані електростанції та підтримувати видобуток вугілля.

Ці кроки свідчать про зусилля компанії адаптуватися до нових умов та забезпечити стабільність енергетичного сектору України в умовах викликів, з якими стикається країна.