
Долар на шляху до рекорду падіння
За даними Forbes, Індекс долара США втратив близько 9% у період з 20 січня, коли Дональд Трамп повернувся до Білого дому, до 25 квітня. Це падіння ставить його на шлях найбільшого зниження принаймні з 1973 року, як повідомляє Bloomberg. Таким чином, долар демонструє найгірші результати за перші 100 днів президентства США з моменту перебування Річарда Ніксона в Білому домі.
Причини падіння долара
Дональд Трамп, запроваджуючи нові мита та намагаючись змінити світову торгівлю, викликав значні зміни на валютному ринку. Перші 100 днів перебування президента при владі за останні десятиліття зазвичай супроводжувалися зміцненням валюти країни. Середня доходність становила близько 0,9% з 1973 року, коли Ніксон розпочав свій другий термін, до 2021 року, коли Джо Байден обійняв посаду.
Трамп на початку свого другого терміну виконав різні передвиборчі обіцянки, запровадив нові мита та посилив риторику проти Китаю та інших торгових партнерів США. Його митна політика змусила інвесторів вкладати кошти в активи за межами США, що послабило долар та підняло інші валюти поряд із золотом. Євро, швейцарський франк та єна зросли більш ніж на 8% по відношенню до долара з моменту повернення Трампа на пост президента.
Економічні наслідки
Політичні ініціативи Трампа також збільшили ризик рецесії в США, поєднуючи це з повторним прискоренням інфляції. Це обмежило масштаби потенційного зниження відсоткових ставок Федеральною резервною системою. Коментарі президента про голову ФРС Джерома Пауелла, зокрема його погроза звільнити його, насторожили інвесторів, посиливши побоювання щодо незалежності центрального банку США. Пізніше Трамп заявив, що не збирався звільняти Павелла.
Прогнозисти вважають, що економіка США постраждає від торгової політики Трампа. Згідно з останнім опитуванням економістів Bloomberg, економіка має зрости на 1,4% у 2025 році, що є зниженням у порівнянні з 2% в опитуванні минулого місяця.
Історичний контекст
За часів Ніксона США відмовилися від золотого стандарту і перейшли на вільно плаваючий обмінний курс. Так званий шок Ніксона 1971 року, задуманий як тимчасовий захід, призвів до падіння долара, фактично поклавши край системі фіксованих обмінних курсів, встановленої після закінчення Другої світової війни.
Згідно з опитуванням Reuters/Ipsos, рейтинг громадського схвалення президента Трампа знизився до найнижчого рівня з моменту його повернення до Білого дому – 42%, оскільки американці насторожені його зусиллями з розширення своєї влади. Після інавгурації в січні Дональд Трамп запровадив 20% мита на китайські товари, а 2 квітня ввів глобальні взаємні мита. До 10 квітня мита США на імпорт із Китаю зросли до 145%, а 11 квітня Китай у відповідь підвищив свої мита до 125%.
валюта долар економіка інфляція ТрампДолар і акції падають через побоювання рецесії в США
Долар США та акції зазнали значних втрат через побоювання рецесії, викликані митами Трампа. Інвестори шукають безпечні активи, що призвело до зростання цін на золото.
11 квітня 2025 р. 08:50
Трамп: США отримують мільярди від мит, ФРС має знизити ставки
Президент США Дональд Трамп оголосив, що країна отримує мільярди доларів на тиждень від нових мит. Він також закликав Федеральний резерв знизити відсоткові ставки.
07 квітня 2025 р. 16:06
Трамп назвав мита «ліками» для економіки США
Президент США Дональд Трамп пояснив, чому запровадив високі ставки ввізного мита, назвавши їх «ліками» для виправлення економічних проблем.
07 квітня 2025 р. 08:48
Долар сша зазнав найбільшого падіння за два роки
Індекс долара сша впав на 2% до 102, що стало його найбільшим денним зниженням за понад два роки. Євро, навпаки, зріс більш ніж на 2%.
03 квітня 2025 р. 19:59