29 квітня 2025 р. 17:27 Девід Пердью став послом США в Китаї amid торгових напружень

Девід Пердью призначений послом США в Китаї

Сенат США підтвердив, що колишній сенатор від Джорджії Девід Пердью стане послом у Китаї, що є ключовою посадою на фоні зростаючих торгових напружень між США та Пекіном. Пердью, якого номінував Дональд Трамп під час перехідного періоду в грудні, раніше був охарактеризований як "анти-китайський" експерт китайським аналітичним центром під час своєї роботи в Конгресі.

Підтримка Сенату

Голосування в Сенаті відбулося у вівторок, де 67 сенаторів проголосували за його призначення, а 29 – проти, при цьому четверо сенаторів не голосували. Трамп, оголошуючи свій вибір минулого року, зазначив, що Пердью буде "інструментальним" у підтримці миру та "продуктивних робочих відносин" з Китаєм.

Напруженість у відносинах США та Китаю

Відносини між США та Китаєм, однак, були напруженими через введення Трампом мит на китайські товари, які для деяких продуктів досягають 145%. Незважаючи на повторні запевнення американських чиновників про те, що переговори щодо мит тривають, Китай продовжує заперечувати, що будь-які переговори мали місце. "Дозвольте мені ще раз чітко заявити, що Китай і США не ведуть жодних консультацій або переговорів щодо мит", – заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Гуо Цзякун на прес-конференції на початку цього тижня.

Критика Китаю

Пердью завжди був критичним до Китаю і в деяких випадках виступав за посилення військово-морських сил США, частково через зусилля Китаю щодо збільшення своєї військової потужності в Тихому океані. Під час слухань з підтвердження його призначення на початку цього місяця, Пердью зазначив, що США повинні мати "нюансований, непартійний та стратегічний" підхід до Китаю. Проте в есе минулого року він назвав президента Китаю Сі Цзіньпіна "сучасним імператором" і звинуватив країну в спробах "знищити капіталізм і демократію".

Попередник Пердью

Його попередник на посаді посла, Ніколас Бернс, був кар'єрним дипломатом, який провів десятиліття в Державному департаменті. Пердью, в свою чергу, більшу частину своєї кар'єри провів у бізнесі, працюючи в таких компаніях, як Dollar General і Reebok. Він вперше увійшов у політику, успішно обравшись до Сенату в 2014 році. Пердью втратив своє місце демократу Джону Оссофу в 2020 році, а потім безуспішно намагався позбавити посади свого однопартійця Брайана Кемпа на виборах губернатора в 2022 році. Під час своєї невдалої кампанії на пост губернатора Пердью повторював неправдиві заяви Дональда Трампа про фальсифікацію виборів у 2020 році. Трамп, а також китайський уряд, поки що не прокоментували підтвердження Пердью Сенатом.

Висновок

Призначення Девіда Пердью на посаду посла в Китаї підкреслює важливість цієї ролі в умовах напружених відносин між двома країнами. Як зазначає BBC, його досвід у бізнесі та політиці може стати важливим фактором у формуванні майбутніх відносин між США та Китаєм.

Девід Пердью Дональд Трамп Китай Сенат США торгові відносини
Нове

Фінансові декларації нардепів Херсонщини: стабільність без змін

Депутати від Херсонщини задекларували скромні доходи та відсутність активів у 2024 році.

02 травня 2025 р. 19:07

Джулі Девіс призначена повіреною в справах США в Україні

Джулі Девіс стала тимчасовою повіреною в справах США в Україні, починаючи з 5 травня. Вона працюватиме над зміцненням двосторонніх відносин.

01 травня 2025 р. 20:55

Китай попереджає про загрозу "закону джунглів" у світі

Китайський міністр закордонних справ Ван І висловив занепокоєння щодо політики США, не називаючи їх прямо, під час прес-конференції в Пекіні.

07 березня 2025 р. 07:13

Китай шокований політикою Трампа щодо Європи

Спеціальний посланець Китаю Лу Шей висловив обурення політикою президента США Трампа щодо європейських союзників.

06 березня 2025 р. 21:48

Трамп і Китай: нові можливості для Пекіна в умовах кризи

Адміністрація Трампа заморожує допомогу іноземним країнам, що відкриває нові можливості для Китаю в глобальній політиці.

26 лютого 2025 р. 17:00