Політика

Державна зрада: колишні співробітники МВС Криму під підозрою

Двох екс-співробітників МВС Криму підозрюють у державній зраді через співпрацю з окупаційною владою росії.

Державна зрада: колишні співробітники МВС Криму під підозрою

Державна зрада в Криму

21 липня 2025 року прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя оголосила про підозру двом колишнім співробітникам Міністерства внутрішніх справ України, які служили в Криму до 2014 року. Вони підозрюються у державній зраді через свою співпрацю з російською окупаційною владою.

Співпраця з окупантами

Згідно з інформацією прокуратури, один із підозрюваних продовжує службу в Міністерстві внутрішніх справ росії, а інший займав керівні посади в окупаційній поліції. Слідство встановило, що обидва чоловіки, які працювали оперуповноваженими в Керченському та Кіровському підрозділах карного розшуку, зрадили присягу та добровільно перейшли на бік росії після окупації Криму.

Наслідки державної зради

Підозри оголошено в рамках кримінального провадження за частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України, що передбачає до 15 років позбавлення волі. Один із підозрюваних став тимчасовим виконувачем обов'язків начальника відділу МВС рф у Євпаторії, а згодом обіймав керівні посади у Сакському міжмуніципальному відділі. Інший підозрюваний очолив відділення поліції у Кіровському районі, де працює донині.

Підтримка окупаційної влади

Як зазначили у пресслужбі прокуратури, дії обох правоохоронців сприяли російській окупаційній владі, зокрема у створенні та підтримці функціонування незаконних правоохоронних структур на тимчасово окупованій території. Окремо щодо одного з підозрюваних триває судовий розгляд за звинуваченням у колабораційній діяльності.

Дезертирство серед силовиків

Крім того, на Херсонщині майору Служби безпеки України Ларисі Нагорній оголосили підозру в дезертирстві. Слідство встановило, що під час активної фази російського вторгнення вона самовільно покинула службу, проігнорувала накази та не прибула до резервної дислокації СБУ у Вінницькій області, після чого перестала виходити на зв’язок.

Ці події підкреслюють серйозність ситуації з державними зрадами в Україні, особливо в контексті окупованих територій. Розслідування триває, і відповідні органи продовжують працювати над виявленням та покаранням зрадників.

За даними ЦПР.

Нове

Мораторій на перевірки бізнесу: нові правила від Свириденко

Уряд України запроваджує мораторій на перевірки бізнесу, переходячи до цифрового контролю. Прем'єрка Юлія Свириденко розповіла про зміни.

33 хвилини

Херсонщина: майору СБУ Ларисі Нагорній повідомили про підозру

На Херсонщині майору СБУ Ларисі Нагорній оголосили підозру у дезертирстві під час війни.

1 тиждень, 2 дні

Розслідування щодо екскомандира "Беркута" завершено

В Україні завершили розслідування щодо екскомандира "Беркута" та його підлеглих, причетних до розстрілів на Майдані.

2 тижні

Кримські підприємці отримали терміни за співпрацю з окупантами

Шістьох кримських підприємців засудили до 3-4 років за обслуговування російських структур. Вони заробили десятки мільйонів рублів.

3 тижні, 3 дні

СБУ викрила колаборантів з окупаційної поліції на Херсонщині

Служба безпеки України викрила 20 колаборантів, які катували місцевих жителів під час окупації Херсонщини. Їм загрожує до 15 років ув’язнення.

1 місяць, 2 тижні

<