Підозра в державній зраді
01 травня 2025 року стало відомо, що депутату Херсонської обласної ради Данилу Репілевському заочно повідомили про підозру в державній зраді. Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, він співпрацював з російськими окупантами, прийняв громадянство рф та підтримував армію держави-агресора.
Співпраця з окупаційною адміністрацією
Згідно з матеріалами прокуратури, Репілевський активно взаємодіяв з окупаційною адміністрацією після початку повномасштабного вторгнення. Він не лише отримав російський паспорт, а й зареєстрував низку підприємств у податковій службі рф, сплачуючи податки агресору. Також він організовував вивезення сільгосппродукції до тимчасово окупованого Криму та безпосередньо в росію, частина якої була привласнена в інших фермерів.
Примус до оформлення російських паспортів
Крім того, Репілевський змушував працівників свого підприємства оформлювати російські паспорти та брати участь у псевдореферендумі про приєднання до рф. Він також надавав допомогу військовим рф, ремонтував техніку, забезпечував продуктами та надавав житло на території Тавричанської громади. Окупанти, зокрема, були заселені в будинки евакуйованих мешканців, зокрема, у житло директора держпідприємства "Асканійське" Віктора Найдьонова.
Політична кар'єра та вплив батька
Журналісти зазначають, що Репілевський був публічним представником аграрного бізнесу, який насправді контролювали його батько та впливовий у регіоні підприємець Альберт Бабаєв, відомий як "Мільйончик". Хоча Данило намагався дистанціюватися від родини, згодом повернувся під вплив батька, який і почав готувати його до політичної кар'єри. У 2019 році Репілевський балотувався до Верховної Ради від партії "Слуга народу".
Наслідки та покарання
Тепер він фігурує у справі про державну зраду, яка карається довічним ув'язненням. Також нещодавно в Одеській області працівники Державного бюро розслідувань оголосили підозру співробітнику Центру забезпечення службової діяльності Міноборони та Генерального штабу ЗСУ. Його підозрюють в організації схеми з ухилення від мобілізації: за грошову винагороду чоловікам оформлювали документи про непридатність до військової служби. За 12–16 тисяч доларів США зловмисники пропонували зняти з військового обліку, а тим, хто вже перебував у розшуку за ухилення, обіцяли "вирішити" цю проблему.
Детальніше про цю справу можна дізнатися з матеріалів ЦПР.