Довічне ув'язнення за державну зраду
13 травня 2025 року стало відомо, що депутат Генічеської міської ради, який представляв заборонену політичну партію ОПЗЖ, отримав найсуворіше покарання за державну зраду. Йому призначено довічне ув'язнення з повною конфіскацією майна.
Як повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури, депутат добровільно перейшов на бік російських окупантів під час захоплення Генічеська у 2022 році. Слідством встановлено, що у квітні 2022 року він погодився на пропозицію росіян зайняти посаду "першого заступника голови" так званої військово-цивільної адміністрації Генічеська.
Роль у окупаційній адміністрації
На цій посаді депутат виконував управлінські функції, підбирав кадри для окупаційних структур, організовував роботу шкіл і культурних установ за російськими стандартами. Він також закликав місцевих освітян співпрацювати з окупантами.
Суд встановив, що депутат агітував працівників шкіл отримувати "гуманітарну допомогу" від росії, формував списки охочих працювати в окупаційних закладах і навіть погрожував закрити школи або перетворити їх на казарми, якщо ті не підкоряться.
Псевдовибори та подальші дії
У травні 2022 року депутат проводив псевдовибори окупаційного старости села Рівне Генічеської громади. Згодом його призначили першим заступником гауляйтера Генічеська. За ці дії його заочно визнали винним за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України – державна зрада.
Інші випадки колаборації
У прокуратурі та у вироку суду не називають прізвище обвинуваченого, проте за даними медіа, йдеться про Богдана Казнавецького. До 24 лютого 2022 року він займався організацією культурних заходів і був відомим артистом-аніматором у Генічеську.
Нещодавно суд також визнав винним призначеного окупантами заступника голови Новокаховської міської військово-цивільної адміністрації Віталія Гуру у колабораційній діяльності, засудивши його до дев'яти з половиною років ув'язнення з конфіскацією майна.
Цей випадок підкреслює серйозність наслідків за співпрацю з окупантами та важливість захисту державних інтересів в умовах війни.
За даними ЦПР, такі рішення суду є важливими для відновлення справедливості в Україні.