
Відновлення рейсів для депортації
Рейс, що перевозив 199 венесуельців, депортованих зі США, приземлився в аеропорту Симона Болівара поблизу Каракаса. Ці рейси були призупинені кілька тижнів тому після того, як адміністрація Трампа скасувала ліцензію, що дозволяла Венесуелі експортувати частину своєї нафти до США, незважаючи на санкції. Проте в суботу дві країни, які не мають дипломатичних відносин, досягли угоди про відновлення рейсів, що є частиною плану адміністрації Трампа щодо видворення нелегальних мігрантів.
Реакція президента Венесуели
Президент Венесуели Ніколас Мадуро описав ці рейси як можливість "врятувати і звільнити мігрантів з в'язниць у США". Коли депортовані виходили з літака в понеділок, деякі з них підняли руки і помахали. Раніше їх перевезли з американського штату Техас до Гондурасу, звідки вони були доставлені венесуельським авіаперевізником Conviasa до Майтекії, на північ від Каракаса.
Оцінка ситуації
Бюро західної півкулі США описало їх як "нелегальних мігрантів", які "не мали підстав залишатися в Сполучених Штатах". Однак голова Національної асамблеї Венесуели Хорхе Родрігес підкреслив, що міграція "не є злочином". Венесуела спочатку погодилася прийняти венесуельських депортованих з США в рамках угоди, укладеної спеціальним посланником Трампа Річардом Гренеллом у Каракасі в січні. Це було сприйнято як перемога Трампа, який зробив депортацію нелегальних мігрантів пріоритетом.
Проблеми в комунікації
Однак Мадуро заявив 8 березня, що рішення адміністрації США скасувати ліцензію нафтового гіганта Chevron на роботу у Венесуелі створило "невелику проблему". "Вони пошкодили лінію зв'язку, яку ми відкрили, і я був зацікавлений у цих лініях зв'язку, оскільки хотів повернути додому всіх венесуельців, яких вони несправедливо переслідували," - сказав він.
Депортація до Ель-Сальвадору
На тлі цього, через тиждень адміністрація Трампа депортувала 238 венесуельців до мегав'язниці в Ель-Сальвадорі, стверджуючи, що вони є членами кримінальної банди Tren de Aragua. Це викликало обурення у Венесуелі, де кілька родичів депортованих до Ель-Сальвадору наполягали на тому, що їхні близькі не мають кримінальних зв'язків. Депортація венесуельців до страшної в'язниці Секот в Ель-Сальвадорі супроводжувалася попередженням, опублікованим на X держсекретарем США Марко Рубіо, що Венесуела зіткнеться з "серйозними та зростаючими" санкціями, якщо відмовиться приймати своїх громадян, депортованих зі США. Наступного дня Мадуро наказав своєму уряду "посилити дії, необхідні для забезпечення повернення депортованих мігрантів".
Ця ситуація підкреслює складність відносин між США та Венесуелою, а також виклики, з якими стикаються мігранти, які намагаються повернутися на батьківщину.
За даними BBC.
Венесуела депортація мігранти Ніколас Мадуро СШАСекретарка внутрішньої безпеки США відвідала суперечливу в'язницю в Сальвадорі
Секретарка внутрішньої безпеки США Крісті Ноем відвідала в'язницю в Сальвадорі, куди депортовано 238 венесуельців, що викликало обурення в США та Венесуелі.
26 березня 2025 р. 20:58
Венесуельські депортовані в Ель-Сальвадор: родини в очікуванні
Родини венесуельських депортованих, які утримуються в тюрмі Секот, можуть звертатися до уряду Ель-Сальвадору за їх звільненням, але результати цього процесу викликають сумніви.
23 березня 2025 р. 23:08
Депортація венесуельців: родини в шокові через помилки
У Венесуелі родини втрачають зв'язок з близькими через помилкові депортації. Багато з них вважають, що їхні рідні стали жертвами системи.
19 березня 2025 р. 21:34