
Депортація венесуельців до Ель-Сальвадору
У бідному районі венесуельського міста Маракай мати 24-річного Франциско Хосе Гарсії Касіке чекала на сина в суботу. Він мігрував до США 18 місяців тому, але повідомив, що його депортують назад до Каракаса за незаконне перебування в США. Вони спілкувалися вранці перед його від'їздом. "Я думала, що це хороший знак, що його депортують [до Каракаса]," - згадує Майреліс Касіке Лопес. Вона дуже сумувала за сином, але він так і не прибув.
Несподіване відкриття
У неділю, дивлячись телевізійний репортаж, пані Касіке була шокована, побачивши свого сина не в США чи Венесуелі, а за 1430 миль (2300 км) в Ель-Сальвадорі. Відео показувало 238 венесуельців, яких відправили американські влади до Центру утримання терористів, відомої мегатюрми. Пані Касіке впевнена, що її син серед затриманих. "Це він. Це він," - сказала вона, вказуючи на зображення, де він сидить на підлозі в тюрмі з опущеною головою.
Помилкові звинувачення
Офіційний список імен ще не оприлюднено, але родина впевнена, що пан Гарсія був серед депортованих до ель-сальвадорської супермакс-тюрми, навіть незважаючи на те, що суддя США заблокував депортації. Адміністрація Трампа стверджує, що всі депортовані є членами банди "Трен де Арагуа", яка потрапила під приціл Білого дому. Ця потужна транснаціональна злочинна група звинувачується у сексуальній торгівлі, контрабанді наркотиків та вбивствах.
Відсутність кримінальних справ
Офіційні особи імміграційної служби США заявили, що затримані були "ретельно перевірені" і підтверджені як члени банд перед відправкою до Ель-Сальвадору. Проте багато з депортованих не мають кримінальних справ у США. Пані Касіке заперечує, що її син був залучений до злочинної діяльності. Він залишив Венесуелу в 2019 році, спочатку поїхав до Перу, шукаючи нові можливості.
Страх і невизначеність
Президент Трамп використав закон 1798 року про іноземних ворогів для депортації чоловіків без належного процесу в США, стверджуючи, що вони є членами банди "Трен де Арагуа". Це викликало страх серед венесуельців у США, які побоюються, що їх можуть помилково звинуватити і швидко депортувати без звинувачень чи вироків. "Звичайно, ми боїмося. Ми в жаху," - сказала Аделіс Ферро, виконавчий директор Венесуельсько-американського кокусу.
Підтримка Трампа
Багато венесуельських емігрантів у США, особливо у Флориді, підтримують Трампа, який зайняв жорстку позицію щодо лівого уряду венесуельського президента Ніколаса Мадуро. Але в лютому адміністрація Трампа скасувала статус тимчасового захисту для венесуельців, що може вплинути на 350,000 венесуельців, які живуть у США. "Я не думаю, що люди очікували всього цього," - зазначив Даніель Кампо, венесуельський натуралізований громадянин США.
Невизначеність для новоприбулих
Серед тих, хто був здивований скасуванням статусу тимчасового захисту, є 25-річний венесуелець на ім'я Йільбер, який прибув до США в 2022 році після небезпечної подорожі через Центральну Америку та Мексику. "Я залишив Венесуелу через репресії та небезпеку. Тепер я не знаю, що буде далі," - сказав він.
Ця ситуація викликає занепокоєння не лише серед родин депортованих, але й серед усіх венесуельців, які шукають безпечного місця для життя.
Венесуела депортація міграція США ТрампСекретарка внутрішньої безпеки США відвідала суперечливу в'язницю в Сальвадорі
Секретарка внутрішньої безпеки США Крісті Ноем відвідала в'язницю в Сальвадорі, куди депортовано 238 венесуельців, що викликало обурення в США та Венесуелі.
26 березня 2025 р. 20:58
Депортація венесуельців: США відновили рейси до Венесуели
США відновили рейси для депортації венесуельців, які повертаються на батьківщину. Президент Мадуро назвав це шансом звільнити мігрантів.
24 березня 2025 р. 11:44
Венесуельські депортовані в Ель-Сальвадор: родини в очікуванні
Родини венесуельських депортованих, які утримуються в тюрмі Секот, можуть звертатися до уряду Ель-Сальвадору за їх звільненням, але результати цього процесу викликають сумніви.
23 березня 2025 р. 23:08