27 березня 2025 р. 12:01 Депортація кореспондента BBC з Туреччини через арешт

Депортація кореспондента

Кореспондента BBC Марка Лоуена депортували з Туреччини після арешту в Стамбулі, як повідомляє BBC. Лоуен перебував у Туреччині кілька днів, щоб висвітлити протести, які спалахнули після арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу минулого тижня. Імамоглу, який утримується під вартою за звинуваченнями у корупції, які він заперечує, вважається головним політичним суперником президента Реджепа Тайїпа Ердогана. Він був обраний своєю партією кандидатом у президенти на виборах 2028 року.

У заяві, опублікованій в четвер, BBC повідомила:

"Сьогодні вранці (27 березня) турецькі власті депортували кореспондента BBC News Марка Лоуена з Стамбула, після того як його забрали з готелю напередодні та утримували 17 годин".

У четвер вранці йому вручили письмове повідомлення про депортацію за "загрозу громадському порядку".

Реакція кореспондента

Марк Лоуен висловив своє обурення:

"Бути затриманим і депортованим з країни, де я раніше жив п'ять років і до якої маю таку прихильність, було надзвичайно тривожним. Свобода преси та неупереджене висвітлення є основоположними для будь-якої демократії".

Генеральний директор новин BBC Дебора Тьорнесс додала:

"Це надзвичайно тривожний інцидент, і ми будемо звертатися до турецьких властей. Марк є дуже досвідченим кореспондентом з глибокими знаннями Туреччини, і жоден журналіст не повинен стикатися з таким ставленням просто за виконання своїх обов'язків. Ми будемо продовжувати неупереджено та справедливо висвітлювати події в Туреччині".

Протести в Туреччині

Тисячі людей по всій Туреччині вийшли на протести, в результаті яких було затримано понад 1,400 осіб. Протестувальники стверджують, що арешт Імамоглу є політично мотивованим, але міністерство юстиції наполягає на своїй судовій незалежності. Президент Ердоган назвав демонстрації "злом" і звинуватив опозицію в "порушенні миру".

Кілька журналістів також були заарештовані, включаючи фотожурналіста з французького агентства новин Agence France Presse та кількох турецьких репортерів. Багато з них, за повідомленнями, були звільнені в четвер вранці. Нічні протести припинилися, але головна опозиційна партія Туреччини, Республіканська народна партія (CHP), планує мітинг у Стамбулі в суботу.

За даними BBC, ситуація в країні залишається напруженою, і подальші події можуть вплинути на політичний клімат у Туреччині.

депортація журналістика політична ситуація протести в Туреччині свобода преси

Протести в Туреччині: арешт журналістів та заборона мітингів

У Туреччині арештовано семеро журналістів під час протестів у Стамбулі, включаючи фотографа AFP. Це викликало обурення серед правозахисників.

25 березня 2025 р. 20:08

Протести в Туреччині через арешт опозиційного мера Стамбула

У Туреччині спалахнули масові протести через затримання мера Стамбула Екрема Імамоглу. Влада відповіла арештами та заборонами на демонстрації.

20 березня 2025 р. 12:44

Арешти в Туреччині: мер Стамбула під загрозою політичних репресій

У Туреччині затримано десятки осіб через "провокаційні" пости в соцмережах після арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу. Протести тривають.

20 березня 2025 р. 12:33