Декларації депутатів: мільйони та таємниці
24 травня 2025 року Центр публічних розслідувань оприлюднив результати аналізу фінансових звітів депутатів Миколаївської міськради за 2024 рік. У звітах вказано десятки мільйонів гривень, отриманих як подарунки, доходи від бізнесу та продажу нерухомості. Проте, є й депутати, які роками не декларують жодного офіційного доходу.
Найбагатші депутати
Найбагатшим депутатом Миколаївської міськради став безпартійний Микола Капацина, чия родина задекларувала 34,9 мільйона гривень. З цієї суми понад 20,8 мільйона гривень – це подарунок від матері Людмили Капацини. Інші доходи включають 8,2 мільйона від бізнесу та 4 мільйони від продажу автомобілів. Заробітна плата депутата склала 454,7 тисячі гривень, а його дружина Анастасія задекларувала 729,2 тисячі гривень.
Наступним у рейтингу є депутат від партії "Наш край" Сергій Кантор, який задекларував 17 мільйонів гривень. З них 11,6 мільйона отримав сам депутат, а його донька Маргарита заробила 5,3 мільйона від бізнесу.
Третє місце посідає безпартійний Артем Ільюк з 7,7 мільйона гривень, з яких 7,3 мільйона – це кошти від продажу квартири в Миколаєві.
Депутати без доходів
Серед депутатів, які не задекларували жодної копійки доходу, можна виділити Андрія Кучеренка, Олександра Ковтуна, Марину Мазанко та Руслана Москаленка. Наприклад, Кучеренко не декларує доходів з 2019 року, хоча його заощадження зменшилися з 5,3 тисячі доларів до 1,5 тисячі.
Загальні активи
У рейтингу депутатів за обсягом грошових активів лідирує Сергій Кантор з 151,8 мільйона гривень. Наступний – Микола Капацина з активами у 74 мільйони гривень. Третє місце займає депутатка Світлана Бабаріка з 27 мільйонами гривень.
Нерухомість та транспорт
Депутати також задекларували значні обсяги нерухомості. Наприклад, Микола Капацина має 10 земельних ділянок загальною площею 48 гектарів. У автопарку Капацини – 18 транспортних засобів, серед яких розкішні автомобілі та вантажівки.
Висновки
Декларації депутатів Миколаївської міськради демонструють значні розбіжності в доходах та активностях. Дехто з депутатів продовжує активно інвестувати в нерухомість, в той час як інші роками не декларують жодних доходів. Ця ситуація викликає питання щодо прозорості та відповідальності обранців народу.
Згідно з інформацією ЦПР, результати аналізу декларацій депутатів свідчать про необхідність посилення контролю за фінансовою звітністю обраних представників.